UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден запросив у Конгресу 1,5 млрд доларів на протидію агресії РФ

«Ціна для Америки» зростатиме, якщо не «зупинити апетит Путіна»

11 березня президент Джо Байден оприлюднив бюджетний запит на 2025 рік, який направлений до Конгресу для затвердження й може бути змінений законодавцями. Запит передбачає виділення коштів на протидію Росії, а також на фінансову підтримку України.   

«Як сказав президент Байден про жорстоку агресивну війну Росії: «Ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України. Якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади і контролю в Україні, він не обмежиться лише Україною, і ціна для Америки та наших союзників і партнерів зростатиме». Президентський бюджетний запит на 2025 фінансовий рік включає 1,5 мільярда доларів на протидію агресії Кремля. Запитувані для України 482 мільйони доларів, разом із Додатковим запитом на національну безпеку, допоможуть у відновленні української економіки, зміцнять стійкість України та її здатність захищатися від повномасштабного вторгнення Росії, а також забезпечать прогрес у проведенні реформ, необхідних для вступу України до ЄС», – йдеться у коментарі Державного департаменту США.

Читайте також: FT: Підвищення податків та скорочення витрат – Україна намагається заповнити прогалину у фінансуванні з боку США

Як планують розподілити 482 млн доларів фінансової підтримки:

Читайте також: США та Японія обмірковують оборонну співпрацю з метою допомоги Україні — Bloomberg

За даними Держдепу, бюджетний запит Байдена передбачає виділення 999 млн доларів у Європі, Євразії та Центральній Азії, які будуть спрямовані на протидію зловмисному впливу Росії та Китаю у цих регіонах шляхом «зміцнення стійкості наших союзників і партнерів, просування демократичних реформ, протидію російській дезінформації, покращення доступу громадян до фактологічних та неупереджених ЗМІ, посилення енергетичної та кібербезпеки, а також стабілізацію економік, що постраждали від конфлікту».

Білий дім окремо підкреслив важливість ухвалення Конгресом раніше зробленого Байденом запиту на фінансування України, Ізраїлю та Тайваню на 92 млрд доларів (з яких 60 млрд доларів передбачені для України). 

«Якщо Конгрес не ухвалить рішення щодо цього надзвичайного запиту, Сполучені Штати не зможуть продовжувати надавати підтримку Україні для задоволення її потреб на полі бою, щодня захищаючись від російських атак, надавати терміново необхідну військову підтримку союзникам і партнерам, здійснювати критичні інвестиції в оборонну промисловість, а також підтримувати життєво важливу допомогу та розвиток у деяких найбільш вразливих регіонах світу», – йдеться у поясненнях адміністрації Байдена.

Читайте також: Лідер демократів у Палаті представників назвав Трампа й Карлсона лідерами «пропутінської фракції»

Нагадаємо, 8 березня Байден у зверненні до Конгресу заявив, що Україна просить лише зброю, «вони не просять наших солдат, і жодного солдата американського немає в Україні, і я рішуче налаштований, щоб так і було і надалі».

Лідер демократів в Палаті представників Конгресу США Гакім Джеффріс заявив, що схвалений Сенатом законопроєкт щодо пакету допомоги Україні отримає підтримку в понад 300 голосів, якщо тільки спікер Майк Джонсон винесе його на голосування.