UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден заявив, що «мирний план» Китаю може бути вигідним лише для РФ

Президент США також відкинув ідею про те, що Пекін може бути посередником у переговорах між Україною та РФ.

Президент США Джо Байден прокоментував запропонований Китаєм «мирний план» щодо війни РФ проти України. На думку лідера США, реалізація цього плану піде лише на користь Росії. Про це повідомляє CNN.

«Якщо Путін аплодує йому, то як це може бути добре?», - сказав Байден в інтерв'ю ABC News.

«Я не побачив у плані нічого, що вказувало б на те, що реалізація китайського плану була б вигідна комусь, окрім Росії», - додав президент США.

Окрім критики «мирного плану», Байден також відкинув ідею про те, що Пекін може бути посередником у переговорах про мир під час війни, назвавши її ірраціональною.

«Ідея про те, що Китай буде вести переговори про результат війни, яка є абсолютно несправедливою для України, просто нераціональна», - заявив він.

Байден також прокоментував повідомлення про можливість надання Китаєм летальної зброї Росії, про що останніми днями попереджали офіційні особи США.

Президент США відмовився окреслити наслідки такого можливого кроку РФ, але припустив, що Пекін зіштовхнеться з такими ж «суворими санкціями», як і будь-яка інша країна або організація, яка постачає зброю РФ.

США мають розвідувальні дані про те, що китайський уряд розглядає можливість надання Росії безпілотників і боєприпасів для використання у війні проти України. Про це раніше повідомили CNN джерела, знайомі з розвідданими. За словами джерел, не схоже, що Пекін прийняв остаточне рішення, але переговори між Росією і Китаєм про ціну і обсяг обладнання тривають.

Міністерство закордонних справ Китаю вже заявило, що країна застосовує «відповідальний підхід» до військового експорту і не забезпечує продаж зброї в зони конфліктів. Ця заява з'явилася наступного дня після того, як ЗМІ повідомили, що Пекін веде переговори з Москвою про постачання безпілотників.

Читайте також: Зеленський: нам важливо не допустити постачання китайської зброї до Росії

У річницю повномасштабного вторгнення РФ Китай опублікував позицію щодо мирного врегулювання в Україні, яка налічує 12 пунктів. Документ підкреслює, що "важливо підтримувати зустрічні кроки Москви та Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації та повного припинення військових дій". Це те, проти чого виступає Україна, адже єдине, що може закінчити війну - виведення військ РФ з України. Будь-що інше лише відтерміновує наступне вторгнення.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що пропозиції Китаю не викликають довіри, оскільки вони навіть не змогли засудити незаконне вторгнення в Україну.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що непогано те, що Пекін почав говорити про ситуацію в Україні, але додав, що тепер важливо те, що йтиме за цими словами. Позитивними пунктами, на його думку, є не лише згадка про повагу до територіальної цілісності, але й про ядерну загрозу.