UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден заявив, що арабські держави готові визнати Ізраїль у межах майбутньої угоди

За його словами, має бути “обмін на рішення про дві держави".

Президент США Джо Байден заявив, що арабські країни, включаючи Саудівську Аравію, готові "повністю визнати Ізраїль" у майбутній угоді. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: У світі змінюється позиція щодо Ізраїлю. Хто й чому тисне на Нетаньягу?

Коментарі Байдена пролунали під час заходу з його попередниками від Демократичної партії Біллом Клінтоном і Бараком Обамою в Radio City Music Hall у Нью-Йорку у четвер, 28 березня. Благодійний вечір був покликаний продемонструвати єдність демократів напередодні повторного поєдинку Байдена на загальних виборах з республіканцем Дональдом Трампом. Однак промову президентів щонайменше чотири рази переривали пропалестинські протестувальники, що підкреслило напруженість всередині партії через ставлення Байдена до війни Ізраїлю з ХАМАС і гуманітарної кризи в Секторі Гази.

За словами президента США, він працював з Саудівською Аравією та з іншими арабськими країнами, включаючи Єгипет, Йорданію і Катар. 

“Вони готові повністю визнати Ізраїль. Повинен бути план після війни у Газі, і повинен бути обмін на рішення про дві держави. Це не обов'язково має відбутися сьогодні. Це має бути поступовий процес, і я думаю, що ми можемо це зробити", - сказав Байден.

Президент США зіштовхнувся з тиском з боку частини американців, які хочуть, щоб його адміністрація зробила більше для стримування військової кампанії Ізраїлю в Секторі Гази.

Читайте також: Ізраїль офіційно підтвердив знищення заступника командира військового крила ХАМАСу

Байден підтримував переговори про тимчасове перемир'я між Ізраїлем і ХАМАС, яке могло б дозволити звільнити більше ізраїльських заручників і передати більше гуманітарної допомоги до анклаву. Водночас зростає напруга у відносинах Байдена з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, зокрема на тлі планів наступу ізраїльської армії на місто Рафах на півдні Сектору Гази, де перебуває багато цивільного палестинського населення.

Обидві країни працюють над тим, щоб перенести візит ізраїльської делегації до США для обговорення альтернатив військовій операції в Рафаху. Нетаньяху скасував плани візиту на початку цього тижня після того, як Штати відмовилися накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН з вимогою негайного припинення вогню в Газі, що стало публічним свідченням погіршення відносин між двома лідерами.

Читайте також: Попередження про голод у Газі стане випробуванням для прем'єр-міністра Ізраїлю — Bloomberg

Повідомлення про голодні смерті дітей у Секторі Гази й інформація про те, що ізраїльська армія перешкоджає постачанню гуманітарної допомоги, змусили навіть США погрожувати зупинити постачання зброї до Ізраїлю. Про те, як у світі змінюється позиція щодо Ізраїлю та хто й чому тисне на Нетаньягу, розповідав експерт Центру близькосхідних досліджень AMES Ігор Семиволос.