UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден вважає, що втрата Авдіївки є наслідком зволікання Конгресу із наданням допомоги Україні

Він запевнив, що Україна має сильну двопартійну підтримку в уряді США та серед американського народу.

Президент США Джо Байден вважає, що втрата Авдївки, яку українські війська залишили після кількох місяців боїв, відбулася зокрема і через американських законодавців, які не спромоглися схвалити надання Україні екстреної допомоги.

Спроби надати надзвичайну іноземну допомогу союзникам США упродовж кількох місяців перебувають у глухому куті в Конгресі.

І президент Байден, і президент Зеленський неодноразово закликали законодавців зрушити з мертвої точки через небезпечне вичерпання боєприпасів у України.

«Україна була змушена відступити з Авдіївки після того, як її військові були змушені нормувати боєприпаси через скорочення поставок внаслідок бездіяльності Конгресу, що призвело до перших помітних успіхів Росії за останні місяці», — йдеться в заяві Білого дому після того, як лідери країн поспілкувалися телефоном.

Як йдеться у повідомленні, Байден наголосив на необхідності термінового ухвалення Конгресом законопроекту про додаткове фінансування національної безпеки для поповнення запасів українських сил.

Цього тижня Сенат США схвалив виділення 95 мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню після кількох місяців затримок, однак законопроєкт стикається з величезними перешкодами у очолюваній республіканцями Палаті представників.

В суботу українські військові заявили, що виводять війська з Авдіївки, щоб врятувати життя людей.

Читайте також: Армія РФ стягнула все найкраще на авдіївський напрямок — Тимочко

Авдіївка, промислове місто-супутник, розташоване на північ від Донецька — обласного центру, який де-факто перебуває під контролем Кремля з 2014 року — потерпає від обстрілів і важких боїв з весни 2022 року.

За словами західних чиновників, які говорили на умовах анонімності, Кремль зробив Авдіївку своїм пріоритетом на цей рік.

Європейські чиновники, які нещодавно схвалили пакет допомоги Україні на суму понад 50 мільярдів доларів, дедалі більше занепокоєні затримками у Вашингтоні.