UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден відмовився від своєї обіцянки щодо України — WSJ

Адміністрація Байдена засекретила документ зі стратегією, який Конгрес вимагав як умову для надання допомоги Україні.

У своїй прощальній промові в Організації Об'єднаних Націй цього тижня президент Байден назвав себе палким прихильником свободи України, і преса з цим погоджується. Але водночас адміністрація відмовляється відверто говорити з Конгресом і американською громадськістю про свою стратегію перемоги у війні.

У рамках законопроєкту про додаткове фінансування України цього року Конгрес передбачив, що адміністрація Байдена має представити стратегію використання американської допомоги протягом 45 днів. Але натомість адміністрація Байдена зволікала з наданням конкретних видів озброєнь або не надавала систем у кількості, необхідній для того, щоб Україна змогла відвоювати свою територію у Росії, зазначає газета The Wall Street Journal.

Повідомляється, що республіканці в Конгресі мають рацію, наполягаючи на тому, щоб адміністрація сформулювала розгорнуту теорію того, як Україна може використати надану допомогу, щоб відвоювати більше територій у Путіна.

Читайте також: Зустріч Зеленського з Байденом: подарунок на прощання – погляд The Times

"Застій на полі бою породив у США суспільний скептицизм, який ставить під загрозу подальшу американську підтримку незалежно від того, хто виграє президентські перегони, навіть якщо американські виборці не хочуть, щоб Путін переміг. Але Байден не заповнює прогалини", — йдеться в матеріалі The Wall Street Journal.

Тож Конгрес вимагав від адміністрації певної стратегії, пов'язаної з наданням допомоги, і президент Байден розумів, що без цього зобов'язання отримати схвалення Конгресу на надання допомоги було б неможливо. Тому він підписав закон, погоджуючись з цією вимогою.

Читайте також: Адміністрація Байдена не вражена планом перемоги від Зеленського – WSJ

Проте адміністрація подала документ зі стратегією "через кілька місяців після встановленого Конгресом крайнього терміну", йдеться в заяві групи республіканців Палати представників, у тому числі проукраїнськи налаштованих представників. 

Крім того, документ виявився повністю засекреченим. Законодавці від Республіканської партії закликають адміністрацію представити незасекречену версію, як того вимагав Конгрес, щоб громадськість могла ознайомитися з нею та обговорити її переваги.

Читайте також: Зеленський у Вашингтоні домовлятиметься про гарантії безпеки, аби убезпечитись від перемоги Трампа – Times

"Не варто розраховувати на те, що адміністрація виконає цей наказ до 5 листопада, якщо вона взагалі це зробить. Публічне оприлюднення може означати, що віцепрезиденту Камалі Гарріс доведеться пояснювати своє власне бачення війни перед виборами. Але поки вона цього не зробить і адміністрація приховуватиме інформацію, Гарріс розділятиме відповідальність за непослідовні дії Байдена", — підсумувала газета.

Нагадаємо, що президент України й президент США зустрілися 26 вересня у Білому домі. Президент США перед зустріччю з українським колегою вкотре наголосив, що Росія не переможе у війні з Україною. Байден також оголосив про новий пакет безпекової допомоги на суму 2,4 мільярда доларів.