UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден підписав законопроєкт про оборонні витрати 

Щорічний законопроєкт про асигнування на оборону визначає політику Пентагону. 

Президент США Джо Байден у понеділок, 23 грудня, підписав законопроєкт про оборонний бюджет, який передбачає значне підвищення заробітної плати для молодших військовослужбовців строкової служби та спрямований на протидію зростанню могутності Китаю, збільшуючи загальні військові витрати до $895 млрд, повідомляє ABC News.

Читайте також: Байден схвалив виділення $571 млн на оборонну підтримку Тайваню

Байден підписав законопроєкт, попри заперечення проти деяких пунктів, зокрема, формулювання про заборону покривати лікування тим дітям військовослужбовців, які бажають змінити свою біологічну стать.

Байден заявив, що його адміністрація рішуче виступає проти цього положення, оскільки воно “втручається в роль батьків у визначенні найкращого догляду за своїми дітьми”, а також підриває здатність збройних сил набирати й утримувати талановитих людей.

“Жоден військовослужбовець не повинен обирати між доступом до медичної допомоги для своєї сім'ї та покликом служити нації”, - йдеться в заяві американського президента.

Сенат направив законопроєкт Байдену після того, як прийняв його минулого тижня (85 голосів “за” та 14 — “проти”). У Палаті представників більшість демократів проголосували проти законопроєкту, втім пакет був прийнятий (281 голос “за” та 140 — “проти”).

Щорічний законопроєкт про асигнування на оборону визначає політику Пентагону. Цьогорічний пакет передбачає підвищення заробітної плати на 14,5% для молодших військовослужбовців строкової служби і на 4,5% для інших, а також ресурси на більш конфронтаційний підхід до Китаю, включаючи створення фонду, який може бути використаний для відправки військових ресурсів Тайваню, подібно до того, як США підтримали Україну. Крім того, Штати інвестують у нові військові технології, включаючи штучний інтелект, і підтримують американське виробництво боєприпасів.

Читайте також: Байден до вступу Трампа на посаду пом'якшив вироки десяткам осіб, засудженим до смертної кари

Раніше повідомлялося, що до законопроєкту про видатки на потреби національної оборони США на 2025 рік не увійшли положення про продовження можливості ленд-лізу для України — програми, за якою Штати надають союзникам техніку та зброю у тимчасове користування з правом викупу після закінчення війни або повернення назад. 

Навесні 2022-го року така програма була схвалена для Києва, втім, досі жодних поставок по ній не було. США відправляли допомогу Україні безкоштовно, адже Конгрес виділяв на це фінансування.