UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Американське лідерство під питанням» – топ-республіканець у Сенаті зробив заяву щодо голосування за допомогу Україні

«І друзі, і вороги уважно стежать за тим, що ми тут говоримо і як ми голосуємо», заявив Мітч МакКоннелл

Лідер республіканців у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл звернувся до своїх однопартійців щодо голосування 11 лютого за законопроєкт, який передбачає військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Розгляд цього документа сенатори розпочали після того, як у 7 лютого республіканці провалили голосування за комплексний законопроєкт, що передбачав військове фінансування та зміни у прикордонному й міграційному законодавстві США. 

«Сенат стикається з випробуванням американського лідерства. Ми не оснащуємо хоробрий народ України, Ізраїлю чи Тайваню летальними засобами для того, щоб отримати похвалу. Ми не зміцнюємо оборону в Індо-Тихоокеанському регіоні, тому що нам це подобається. Ми не використовуємо американську силу легковажно. Ми робимо це тому, що це в наших власних інтересах», – звернувся МакКоннелл до сенаторів. 

Читайте також: Республіканці "ганебно" блокують допомогу Україні — колишній прем'єр Австралії

Республіканець навів приклад лідерів Японії та Австралії, які допомагають Україні через те, що вони «не наївні» й знають, «що неконтрольована агресія породжує ще більшу».

«І друзі, і вороги уважно стежать за тим, що ми тут говоримо і як ми голосуємо. Тому що американське лідерство має значення. І воно під питанням. Російський деспот хоче бачити Америку ослабленою. Китайський автократ хоче відправити американське лідерство в історію. Іранський режим хоче зруйнувати наш вплив в регіоні і пролити американську кров. Вони говорять про це своїми діями. Робити вигляд, що ми їх не чуємо – не вихід. Час протистояти загрозам, що накопичуються, настав», – заявив МакКоннелл.

Читайте також: Трамп лякає виборців тим, що Україна домовиться з Росією і «більше не захоче мати з нами справу»

Нагадаємо, що низка республіканців, які орієнтуються на колишнього президента США Дональда Трампа, чинять опір пакету підтримки, який передбачає військову допомогу Україні. Багато аналітиків сумніваються, що законопроект, якщо буде проголосований у Сенаті, пройде голосування у Палаті представників. Аналітичний центр Atlantic Council вважає, якщо Сполучені Штати не вживатимуть заходів з надання допомоги Україні в найближчі кілька місяців, настане катастрофа.