UA / RU
Підтримати ZN.ua

51% американців виступають проти військової допомоги Україні — опитування CBS/YouGov

Менше половини респондентів заявили, що військову підтримку Києва варто продовжувати.  

Американці залишаються розділеними щодо надання військової допомоги Україні, згідно з опитуванням CBS/YouGov. Хоча 49% респондентів заявили, що військову підтримку Києва варто продовжувати, 51% — висловилися проти, підкресливши розкол в американському суспільстві навколо цього питання.

Читайте також: Сьогодні ми концентруємося на найчіткіших обіцянках Трампа щодо завершення війни в Україні – Стефанішина

Відповідаючи на запитання про те, наскільки пріоритетною для новообраного президента США Дональда Трампа має бути робота над політикою та планами щодо обмеження допомоги Україні, 33% респондентів назвали це високим пріоритетом, 36% - середнім, а 31% — сказали, що це взагалі не є пріоритетом.

Опитування також показало ситуацію зі сприйняттям інших елементів порядку денного Трампа. Зокрема, 52% респондентів сказали, що підтримують підвищення торговельних тарифів, хоча 59% припустили, що тарифи призведуть до зростання цін. Щодо імміграції, то 57% висловилися за підтримку програми пошуку та депортації нелегальних мігрантів, які зараз перебувають у США.

Опитування було проведене з 19 по 22 листопада серед 2232 респондентів.

Результати опитування були опубліковані на тлі занепокоєння через те, що з поверненням до Білого дому Трамп може припинити підтримку України.

На початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році допомога Києву мала двопартійну підтримку в США. Але з продовженням війни частина Республіканської партії ставала дедалі менш прихильною до надання допомоги Києву. Очолювана республіканцями Палата представників на початку цього року місяцями відкладала ухвалення законопроєкту, до якого входила допомога Україні.

Читайте також: Київ прагне переконати Трампа в економічній та стратегічній вигоді підтримки України — WP

Експосол України в США Олег Шамшур прогнозував, чого очікувати від другого терміну Трампа в Білому домі, зокрема, Україні. Детальніше — в статтях “Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна” та “Війна може закінчитися швидше, але... Що нам треба знати про команду Трампа”.