UA / RU
Підтримати ZN.ua

18 прибічників Трампа звинуватили у спробах змінити результати виборів 2020 року в штаті Аризона

Трамп також названий співучасником змови, якому не пред'явлено обвинувачення.

Велике журі в Аризоні висунуло звинувачення 18 союзникам колишнього президента США Дональда Трампа у спробі змінити результати виборів 2020 року, зокрема колишньому керівнику апарату Білого дому Марку Медоузу, а також адвокатам Руді Джуліані й Борису Епштейну. Про це повідомляє Politico.

Читайте також: Розпочався суд над Трампом у справі про гроші “за мовчання” за участю присяжних

В обвинувальному висновку, який містить звинувачення у змові, шахрайстві та підробці документів, Трамп також названий співучасником змови, якому не пред'явлено обвинувачення.

У документі, зокрема, зазначається, що співучасники змови намагалися перешкодити законній передачі президентської влади, щоб залишити на посаді Трампа всупереч волі виборців Аризони.

Читайте також: Як друге президентство Трампа може розділити Європу — Politico

Окрім Медоуза, Джуліані та Епштейна, серед обвинувачених адвокати Джон Істмен, Дженна Елліс і Крістіна Бобб, а також співробітник виборчої кампанії Трампа 2020 року Майк Роман та інші.

Генеральний прокурор Аризони демократ Кріс Мейєс очолила розслідування. Сфера розслідування широка й охоплює відомих союзників Трампа.

Мейєс - п'ятий прокурор, який висунув кримінальні звинувачення у зв'язку зі спробою Трампа та його союзників змінити результати виборів 2020 року в кількох штатах. Спеціальний прокурор Джек Сміт звинуватив Трампа у федеральних злочинах за ці спроби. Прокуратур штату Джорджія висунув звинувачення Трампу та багатьом його союзникам за намагання змінити результати виборів у цьому штаті, зокрема за змову з фальсифікацією результатів голосування. Прокурори Мічигану і Невади також висунули звинувачення республіканцям, які видавали себе за фальшивих виборців у цих штатах.

Мейєс була обрана генеральним прокурором Аризони у 2022 році, замінивши на цій посаді республіканця. Як наслідок, її розслідування виборчої змови 2020 року почалося пізніше, ніж у колег в інших штатах, але воно набирає обертів.

Читайте також: Можливе президентство Трампа: як союзники США готуються до другого терміну? — Reuters

Як відомо, Трампу пред'явлено низку кримінальних звинувачень, також йому загрожують багатомільйонні штрафи у двох цивільних справах. Однак, попри це, він зберігає потужну підтримку серед республіканців. Сам колишній президент заперечує всі правопорушення і заявляє про політичні переслідування. 

Про те, чого очікувати Україні й світу в разі нового “пришестя” Дональда Трампа, розповідав колишній посол України у США та Франції Олег Шамшур.