UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Байдена намагається терміново надати Україні мільярди доларів на додаткову зброю, попри виснаження власних запасів — WP

Байден прагне поставити Україну в якомога сильнішу позицію.

Адміністрація Байдена активно працює над тим, щоб надати Україні додаткові мільярди доларів на озброєння. Ця ініціатива була зумовлена частково бойовим натиском Росії й страхом прихильників України, що після вступу на посаду обраного президента Дональда Трампа 20 січня відбудеться різка зміна американської політики щодо підтримки України.

Водночас це викликає побоювання серед американських чиновників щодо можливого виснаження запасів США та відволікання ресурсів від інших важливих кризових ситуацій. Особливе занепокоєння викликає кількість перехоплювачів ППО та деяких видів артилерійських снарядів, які поспіхом перекидаються в Україну. І те, і інше буде важко швидко замінити.

Співробітники адміністрації також вказують, що, попри постачання зброї, вже зростає розчарування в лідерах України, які чинять опір закликам США знизити призовний вік у країні з 25 до 18 років, зазначають кореспонденти The Washington Post.

Читайте також: Байден звернеться до Конгресу по додаткове фінансування для України

Представники адміністрації заявляють, що їхній поштовх озброєнь наприкінці терміну — разом із рішенням президента Джо Байдена дати дозвіл на ракетні удари вглиб російської території й розгортання протипіхотних мін, які давно критикують правозахисні групи — може дати Києву певний простір для маневру. Але вони закликають українських лідерів скористатися моментом і розширити свої збройні сили понад 160 тисячами новобранців, яких, за словами Києва, потребує армія, пишуть кореспонденти.

"Можливо, розрив у озброєннях між Україною і Росією не повністю подоланий, але він став набагато кращим. Що ж до живої сили, то це просто питання математики й фізики. Я не намагаюся звинуватити Україну в чомусь. Це дуже складне питання для них. Але протягом останнього року, вони просто не мобілізують і не тренують достатньо солдатів, щоб замінити втрати на полі бою", — сказав чиновник адміністрації.

Українські лідери вважають, що на вербуванні негативно позначилося скорочення військової допомоги на початку цього року, і потенційні солдати не хочуть йти добровольцями, тому що вони не можуть бути впевнені, що в них буде зброя, щоб стріляти по ворогу.

Читайте також: $6,5 млрд, виділені адміністрацією Байдена на допомогу Україні, опиняться під контролем Трампа — The Times

"Не має сенсу закликати Україну знизити мобілізаційний вік, коли ми спостерігаємо, що раніше анонсоване обладнання не надходить вчасно. Через ці затримки Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих солдатів", — написав у соціальних мережах радник із комунікацій президента України Володимира Зеленського Дмитро Литвин.

Військові успіхи Росії занепокоїли адміністрацію Байдена, хоча високопосадовець та інші представники адміністрації заявили, що не очікують серйозного прориву оборонних ліній України в найближчі місяці, навіть якщо Москва продовжуватиме просуватися вперед.

Білий дім зробив розрахунок, що, попри проблеми з американськими запасами, краще направити якомога більше допомоги Україні, враховуючи всі наслідки, які війна в Україні має для міжнародного порядку, заснованого на правилах, і для інших театрів воєнних дій по всьому світу, а також те, які уроки з цього винесуть авторитарні держави",  — сказав посадовець.

Читайте також: Якщо Україна програє, Трамп звинуватить Байдена — The Economist

Раніше ми повідомляли, що Пентагон оголосив новий пакет озброєння для України на 725 мільйонів доларів. У переліку ракети для ЗРК та HIMARS, артснаряди та інше озброєння.

Про те, як Україні взаємодіяти з Трампом, аби зробити його своїм союзником, розповів Дмитро Наталуха у статті "Зрозуміти Трампа і зробити його союзником".