UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні бракує фахівців із штучного інтелекту – експертка

При цьому урядова концепція розвитку ШІ передбачає його інтеграцію в публічне управління.

Хоча серед країн Центральної та Східної Європи Україна займає друге місце за кількістю фахівців у ІТ-галузі, однак лише трохи більше півтора відсотка із них працюють у сфері штучного інтелекту та машинного навчання, пише у статті «Виклики штучного інтелекту для освіти й науки» керівниця центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяна Ярошенко.

Авторка вказує, що Україна має потужний потенціал у цій сфері, оскільки 243 компанії працюють у цій галузі, а українські стартапи Grammarly та People.ai стали світовими лідерами.

Однак попри те, що в Україні налічується понад 307 тисяч IT-фахівців, лише 1,6% з них працюють у сфері ШІ та машинного навчання.

«Щоб заповнити цю прогалину, 42 українських університети вже пропонують 106 спеціалізованих програм із ШІ та 174 програми, де ці технології є важливим компонентом. Утім, досі бракує викладачів із відповідною експертизою, дослідницької інфраструктури та співпраці з IT-індустрією», - зазначає Ярошенко.

Вона нагадала, що ще 2020 року український уряд затвердив Концепцію розвитку ШІ до 2030 року, яка передбачала інтеграцію цих технологій в освіту, економіку та публічне управління.

Читайте також: Безкоштовне навчання штучному інтелекту: Google запустив в Україні відповідну платформу

Зазначимо, що цього року Нобелівську премію із фізики було присуджено Джону Дж. Хопфілду та Джеффрі Е. Хінтону «за основні відкриття та винаходи, які дозволяють здійснювати машинне навчання з використанням штучних нейронних мереж».