UA / RU
Підтримати ZN.ua

Технорама

Чиїм бути .UA Голова координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) Юрій Корж заявив про намір позбавити Кохманюка прав адміністратора домена .UA...

Чиїм бути .UA

Голова координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) Юрій Корж заявив про намір позбавити Кохманюка прав адміністратора домена .UA. За словами Юрія Коржа, у цьому намірі їх підтримує Міжнародна корпорація з присвоєння доменів ICANN. Корж упевнений, що адміністрування зони .UA має належати державі Україна, тоді як це право належить приватній особі-нерезиденту Дмитру Кохманюку. На початку вересня 2009 р. нинішній адміністратор домена .UA обмінявся з главою ICANN Родом Бекстромом офіційними листами, які підтверджують співпрацю сторін.

Безплатне — за лімітом

Видавці газет і власники новинних сайтів тепер зможуть установити ліміти віддачі безплатних новин і статей пошуковій системі Google і її новинному сервісу. В інтернет-компанії кажуть, що йдуть назустріч видавцям, а з іншого боку — дозволяють їм отримати більше платних читачів.

Google оголосила про старт програми First Click Free, за умовами якої сайти можуть перешкоджати необмеженому відбору новин пошуковими системами. Користувачі, котрі відкривають більше п’яти статей на якомусь сайті чи онлайновій версії газети, тепер можуть бути автоматично переведені Google на сторінку платної реєстрації.

Раніше глава корпорації News Corp звинуватив Google у «крадінні» новинного контенту газет і журналів, які входять у структуру News Corp.

Є прецеденти відмови від співпраці з новинними сервісами-агрегаторами і в Рунеті. За минулий місяць кілька новинних сайтів, у тому числі і CyberSecurity.ru, відмовилися від передачі новин сервісу Яндекс.Новости.

«Раніше кожен клік користувачів розглядався як безплатний. Тепер ми обновили програму таким чином, щоб видавці могли обмежити кількість безплатних статей п’ятьма публікаціями на день. Для продовження роботи користувачам потрібно оформити на сайті газети або журналу безплатну або платну передплату», — каже Джош Коен, старший менеджер із бізнес-проектів Google.

Голлівуд у блакитних променях

Голлівудські компанії знайшли ще один спосіб залучити додаткових покупців до класичних оптичних носіїв. Компанія Universal Studio першою з голлівудських гравців основного ешелону пред’явила комбіновані оптичні носії, які являють собою DVD і Blu-ray диски на одному фізичному носії. Родзинка комбі-дисків полягає в тому, що на одному боці носія покриття є робочою поверхнею для зчитування матеріалів звичайними DVD-плеєрами, а з іншого — фільмом у форматі HD для читання плеєрами формату Blu-ray.

В Universal кажуть, що комбіновані накопичувачі з’являться в продажу з 19 січня 2010 року. Першими новинки зможуть купити американські користувачі, потім — решта. Інші компанії також мають намір запропонувати покупцям новий вид носіїв, але конкретних дат початку продажів поки що не називають.

Галузеві аналітики вважають цей крок кінокомпаній гнучким і правильним рішенням, яке, з одного боку, дозволить охопити максимально широку аудиторію, а з іншого — поступово підготує глядачів, які ще не перейшли на HD-відео, до нового формату. Єдине запитання, котре поки що відкрите, — це ціна.

Якщо носії продаватимуться за формулою «ціна легального DVD + ціна легального Blu-ray», то переваги від об’єднання, фактично, зводяться до нуля. Отже, компаніям доведеться запропонувати покупцям цікавіші, з цінового погляду, варіанти, що не розчарують глядачів, які качатимуть фільми з Інтернету.

Чорне вікно смерті

Представники комп’ютерного гіганта Microsoft намагаються вирішити виявлену в новій операційній системі Windows 7 проблему «чорного екрана смерті».

Внаслідок помилки після входу у Windows 7 користувач бачить абсолютно чорний екран. У Microsoft підозрюють, що причиною стало останнє оновлення системи безпеки, випущене 10 листопада. Попередні операційні системи Microsoft — Vista, XP та інші — також перебувають під загрозою.

У компанії Prevx розробили програму, встановлення якої допомагає уникнути появи цієї помилки. Однак створена Prevx «латка» працює не завжди.

У Microsoft попросили всіх користувачів, які зіштовхнулися з цією проблемою, звертатися в техпідтримку. Свого захисту від «екрана смерті» компанія поки що запропонувати не може.

Назва «чорний екран смерті» — похідна від популярного вислову «синій екран смерті», який позначає критичну системну помилку в операційних системах Microsoft Windows.

За матеріалами
www.bbc.co.uk