UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВіКТОР ЮЩЕНКО ПРО ПіДСУМКИ ТА ЧИННИКИ ЗРОСТАННЯ

Прем’єр-міністр України, виступаючи в п’ятницю у Верховній Раді із звітом про діяльність уряду в...

Прем’єр-міністр України, виступаючи в п’ятницю у Верховній Раді із звітом про діяльність уряду в першому півріччі, заявив, що визначальною рисою діяльності уряду за час реалізації програми «Реформи заради добробуту» була соціальна спрямованість.

«Я обіцяв, що цього року позбудемося заборгованості з виплати пенсій. Борги за минулий рік погашено повністю. Поточного року заборгованість скорочено на 32%. Сьогодні 62% українських пенсіонерів своєчасно отримують пенсію», — сказав він.

У першому півріччі уряд вперше з 1995 року повністю профінансував соціальні витрати з бюджетів усіх рівнів. Витрати держбюджету на соцзахист за перші шість місяців зросли з 3,5 млрд. грн. до понад 5 млрд. грн., або на 47%. Починаючи з березня, щомісяця на 20—40 млн. грн. скорочується заборгованість по зарплаті у виробничій сфері.

Прем’єр наголосив, що цього року уряд не брав зовнішніх позик. «Україна, нарешті, живе в режимі виключно скорочення боргів», — сказав він. Зараз профіцит бюджету становить 182 млн. гривень, за півріччя уряду вдалося виплатити за зовнішніми та внутрішніми боргами близько 500 млн. доларів і понад 1 млрд. грн.

«Незважаючи на неможливість використання зовнішнього фінансування, у січні—червні в основному утримано курсову і цінову стабільність», — заявив прем’єр, зазначаючи, що девальвація в 4,3% є гарним чинником стабілізації макроекономічних процесів.

Говорячи про інфляційні загрози зростанню економіки, В.Ющенко заявив: «Сьогодні безпосередньої загрози нової фінансової дестабілізації немає», додавши, що ситуацію з деяким підвищенням інфляції останніми місяцями не варто драматизувати (квітень — 1,7%, травень — 2,1%, червень — 3,7%, з початку року — 18,7%. — ІФ).

У тактиці своїх дій на друге півріччя уряд, за словами його керівника, виходить з того, що «починаючи з другого кварталу в розвитку макроекономічної ситуації посилюється вплив довгострокових чинників зростання, таких, як інвестиційний процес, приватизація, підтримка фінансової стабільності».

В урядовому звіті, розданому депутатам, зазначається, що за рахунок збільшення надходжень у державний та місцеві бюджети за п’ять місяців 2000 року вдалося профінансувати соціальні витрати в обсязі майже 7 млрд. гривень, що на 2,2 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року (на 46,6%). Витрати на освіту порівняно з минулим роком збільшилися на 66%, охорони здоров’я — на 34%.

Кабмін готовий подати на розгляд парламенту вже нинішньої осені «процедуру вирішення питань, пов’язаних з компенсацією знецінених вкладів та заощаджень».