У четвер, 17 березня, парламент з подачі президента В.Януковича підвищив розміри допомоги при народженні дитини.
Як оперативно повідомили українські інформагентства, допомога надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму для дітей до шести років (816 грн. на сьогодні, 832 - із 1 квітня) - на першу дитину, кратну 60 розмірам - на другу, кратну 120 розмірам прожиткового мінімуму - на третю та кожну наступну.
Усе правильно, все чудово! Але звідки ж тоді економія бюджетних коштів - як підрахували в адміністрації президента, в розмірі 1,45 млрд. грн. на 2011 рік? Усе просто. Якщо з початку цього року діяла норма, відповідно до якої одноразово виплачуються дев’ять прожиткових мінімумів на дитину, то тепер одноразово виплатять десять. А суму, що залишилася, розстрочать: якщо дитина перша - на 24 місяці (було - 12), якщо друга - на 36 місяців (було - 24).
Ну а кому випало щастя народитися третім (четвертим, п’ятим тощо), тому мама з татом зможуть купити на допомогу при народженні й шкільну форму. Або, якщо інфляція залишиться суто українською, хоч би пенал. Адже виплати розтягнуться на 72 місяці, а платитимуть із розрахунку того прожиткового мінімуму, що був на момент народження!
Якщо президентсько-парламентська думка й далі піде в тому ж руслі, то не за горами час, коли гроші по народженню зможуть одержувати самі вусаті парубки з ламким баском. І витрачати не на дорогі фруктово-овочеві пюре, а на пивце з рибкою...
Узагалі четвер, що обіцяв стати у ВР «пенсійним», але так і не став, подарував чимало законодавчих сюрпризів. Депутати успішно прокотили законопроект про стабілізацію соцфондів (№7365), відправивши його на повторне друге читання.
Документ, звичайно, не такий скандальний, як пенсійний, але й у ньому чимало болючих норм. На кшталт того, що жінкам, які сплатили внески до соцфондів менш як за 180 днів за останні 12 місяців, допомога при пологах та вагітності призначається в розмірі не більше мінімальної зарплати.
Як бачимо, реформа соціалки в Україні йде наміченим курсом.