UA / RU
Підтримати ZN.ua

Надбання з аукціону

Про те, що багатства України протягом багатьох років розтягувалися, розкрадалися, розпродувалися за безцінь, усі вже чули і навіть перестали обурюватися...

Автор: Сергій Пятериков

Про те, що багатства України протягом багатьох років розтягувалися, розкрадалися, розпродувалися за безцінь, усі вже чули і навіть перестали обурюватися. Бандити, яким обіцяли тюрми, відбулися легким переляком, частина з них благополучно перекочувала під покров депутатської недоторканності. Недоторканними стали і їхні «прихватизовані» землі, заводи, кораблі та інші славні справи.

Втім, декому не пощастило. Зусиллями органів Служби безпеки України, Державної митної служби, Міністерства внутрішніх справ, державних виконавчих служб у казну було повернуто цінностей на сотні мільйонів гривень. Це найрізноманітніші ювелірні прикраси, зливки золота, платини, паладію, алмази, діаманти, перлини — всього не злічити. У засіках Батьківщини подібного добра накопичилося стільки, що Міністерство фінансів вирішило пустити щось із молотка, аби підтримати держбюджет.

Для продажу на першому відкритому аукціоні коштовностей із Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України буде запропоновано 43 лоти, початкова вартість яких становить понад 7 млн. гривень. Усі ці багатства продемонстрували пресі в.о. міністра фінансів Віктор Пинзеник і директор Держсхову Анатолій Швачка. Сам пан міністр не без задоволення потримав у руках чотирикілограмовий зливок платини. Охочі доторкнулися до зливків рідкісного паладію.

А ще журналістам показали вишукані наручні годинники, найдешевші з яких тягнуть щонайменше на 126 тис. гривень. Жінки змогли приміряти сяючі діамантами та сапфірами каблучки. У вітринах, які слідом за пресою змогли оглянути потенційні покупці, красувалися також необроблені алмази, смарагди, аквамарин, аметисти, топази, муасаніти, бурштин, димчастий кварц. Певне, знайдуться покупці і на важкі мішечки з брухтом дорогоцінних металів...

Все це добро отримає нових власників 15 серпня, коли в будинку Української міжбанківської валютної біржі в Києві на вулиці Межигірській,1, пролунає останній удар молотка ліцитатора.