Депутати Київської міської ради на сесії в четвер не підтримали проекту внесеного столичною міськадміністрацією рішення про підвищення тарифів на теплоенергію з 1 липня.
До цього питання заплановано повернутися через два тижні.
Остаточне рішення не ухвалене, зокрема, через неузгодженість позиції двох депутатів — начальника Головного управління житлового господарства Михайла Голиці й голови правління ВАТ «Київенерго» Івана Плачкова.
М.Голиця наполягав на внесенні в рішення Київради пункту про укладання договорів із фізичними особами, тобто жителями, на теплоенерго- й водопостачання, щоб «Київенерго» міг подавати судові позови на громадян за неоплату спожитої енергії.
При цьому він наполягав, щоб «Київенерго» було заборонено звертатися в арбітражні суди із судовими позовами на житлово-комунальні підприємства про стягнення заборгованості за енергію. За його даними, сьогодні борги населення становлять 450 млн. грн. і «Київенерго» пред’являє позови про стягнення цієї суми з житлово-експлуатаційних організацій.
Водночас І.Плачков зазначив, що на сьогодні заборгованість «Київенерго» перед торговим домом «Газ України», «Укргазпромом» і підприємством «Київтрансгаз» становить практично таку саму суму — близько 450 млн. грн. При цьому в арбітражних судах перебуває п’ять позовів про банкрутство «Київенерго».
У цьому зв’язку І.Плачков нагадав, що енергогенеруюча компанія «Донбасенерго» збанкрутувала в результаті судових позовів кредиторів і сьогодні є цілком приватною структурою. Він підкреслив, що укладання договорів із усіма фізичними особами — споживачами тепло- й електроенергії є дуже трудомістким процесом і на нього піде практично вся сума, виручена від підвищення тарифів на теплоенергію.
Про плани підвищення тарифів на теплову енергію з 1 липня 2002 року «ДТ» повідомило з посиланням на київського міського голову Олександра Омельченка. Але радіти споживачам рано: запроваджувати нові ціни в нас не соромляться і заднім числом.