UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗА «НЕОНОВОЮ» РИБКОЮ В КОСТЮМІ-НЕВИДИМЦІ

Найбільш вражаючі (за версією авторитетного американського журналу Time) винаходи 2003 року можна умовно розподілити на дві групи...

Автор: Дарина Сніцарєва

Найбільш вражаючі (за версією авторитетного американського журналу Time) винаходи 2003 року можна умовно розподілити на дві групи. Одні — таке собі мистецтво задля мистецтва, інші — з розряду чудо-техніки.

Відтепер усі, кому набридли звичайні мешканці акваріумів, можуть придбати рибок, які світяться в темряві зеленим або рожевим світлом. Їхній «тато» — працівник Національного тайванського університету Х. Дж. Тсаї. Неонового ефекту він домігся, вприскуючи в запліднені ікринки безбарвних «рисових рибок» протеїн, витягнутий із медуз або з коралів. А щоб уникнути появи на світ багатобарвних акваріумних франкенштейнів, усі «неонові» рибки перед продажем стерилізуються. Коштує одне світне створіння 7,5 дол.

Ще один незвичний винахід — бікіні з... риб’ячої шкіри. Витвір Клаудії Ескобар і Скіні м’який, приємний на дотик, не мнеться і не втрачає натуральної еластичності. Не промокає, рибою, природно, не тхне. Коштують такі трусики зі шкіри лосося 335 дол. і вище. Що ж, як варіант різдвяного подарунка для подружки незакомплексованого товстосума дуже навіть може бути.

А ось команда вчених із Токійського університету зуміла втілити в життя й геть неймовірну ідею: їм вдалося створити костюм-невидимку! Працює їхній винахід так. Відеокамери, закріплені попереду й позаду людини, у реальному часі записують зображення навколишнього ландшафту і проектують його на відбиваючий матеріал костюма. У результаті об’єкт (а ним може бути не лише людина, а й, скажімо, вантажівка чи навіть літак) ніби зникає — позаду на суперодежинці виникає вигляд ландшафту спереду, спереду видно те, що міститься позаду одягненого в «дзеркальний одяг».

2003 р. вченим вдалося поєднати несумісне — духовку і холодильник. Ідея така: вранці ви прокидаєтеся, кладете заморожений напівфабрикат у пристрій і вирушаєте на роботу. Ввечері, скориставшись мобільним телефоном, посилаєте своєму підключеному до Інтернету «пічкохолодильнику» команду, і той до вашого приходу готує гарячу вечерю. От якби «розумний» винахід ще й посуд умів мити, йому, напевно, ціни б не було. До речі, поки що немає даних і про вартість вищеописаного кухонного гібрида, який ось-ось з’явиться на прилавках.

А завдяки німецькому винахіднику Албану Гейслеру збулася мрія Ікара. Спеціально для аматорів скай-дайвінгу він розробив крила з вуглепластику, що дозволяють людині не падати каменем униз, а літати по небу зі швидкістю до 236 км/год. Аеродинамічна форма крил створює повітряний потік, який дозволяє любителю ширяти в хмарах і рухатися горизонтально. А для приземлення необхідно просто розкрити парашут і плавно опуститися. Незабаром крила Гейслера, що отримали назву Skyray, з’являться в продажу і коштуватимуть 3300 дол. Погодьтеся, не так уже й багато за можливість втілити в життя одне із найдавніших прагнень людства.