UA / RU
Підтримати ZN.ua

Високий рейтинг гарантується

Відділ науки «ДТ» розробив проект висвітлення найперспективніших венчурних проектів на спеціальній шпальті тижневика під назвою «Бізнес-інкубатор»...

Відділ науки «ДТ» розробив проект висвітлення найперспективніших венчурних проектів на спеціальній шпальті тижневика під назвою «Бізнес-інкубатор». Мета «БІ» — сприяння розвитку й реалізації українського науково-технічного потенціалу, просування технологічних бізнес-проектів, здатних вийти на світовий ринок і успішно конкурувати там, допомога творчим і підприємливим співвітчизникам, аби вони якнайшвидше завоювали Україні гідне місце у міжнародному поділі праці.

Високий рейтинг проектів, що висвітлюватимуться на шпальтах «БІ», буде забезпечуватися експертизами міжнародних фахівців, учасників Експертної панелі венчурної компанії «Техінвест». А це такі всесвітньо відомі технологічні корпорації, як IBM, Intel, а також провідні венчурні компанії та фонди: Draper Fisher Jurvetson, Pitango Venture Capital, Harris and Harris Group, Asset Management Company, Vision Capital та інші.

Провідні українські організації, що займаються інноваціями в різних регіонах країни, дали згоду на співпрацю з «БІ».

«Бізнес-інкубатор» виходитиме спочатку один раз на місяць.

Якими ми уявляємо постійні рубрики шпальти?

Ринок хай-тека. (Обсяг повідомлення — до 1500 знаків). Тут регулярно порушуватимуться такі теми:

— розвиток перспективних українських інноваційних проектів (від затвердження фінансування до виходу й конкуренції на світовому ринку);

— досягнення технологічних венчурних компаній і фондів, які працюють в Україні;

— досягнення українських технологічних бізнес-інкубаторів, технопарків та індустріальних парків;

— нові перспективні проекти, виявлені під час Всеукраїнського конкурсу високих технологій.

Хроніка. (Обсяг — до 1000 знаків). Повідомлення зі стислим коментарем про ключові події українського й міжнародного хай-тека: інноваційні виставки, конференції-семінари, наради, роуд-шоу, конкурси, початок перспективних хайтек-проектів, поглинання та злиття на цьому ринку, інвестиційні угоди, появу на ринку нових серйозних гравців, а також нової привабливої ІВ (інтелектуальної вартості) тощо.

Топ-менеджери хай-тека. (Обсяг — до 4500 знаків). У світі небагато менеджерів, які вміють працювати з венчурними інноваційними проектами. У психологічних нарисах розповідатиметься про причини успішної кар’єри видатних сучасних менеджерів, у тому числі вітчизняних, які, всупереч усьому, заснували першокласні інноваційні структури, що успішно конкурують на світовому ринку.

Закордонні аналогії. (Обсяг — до 12 тис. знаків). Репортажі з провідних технологічних світових центрів: Силіконової долини в Каліфорнії (США), із Массачусетського технологічного інституту (США), із Бангалора й Хайдербарада (Індія), інноваційного центру Цукуба в Японії, з українсько-китайського технопарку, з виставок у Ганновері (Німеччина), з Нокіа-Ленда (Фінляндія), Херцелія (Ізраїль), а також із Римського клубу щодо питань майбутнього людства, із самітів, присвячених проблемам інформаційного суспільства, тощо.

За законом. (Обсяг — до 5 тис. знаків). Юристи, економісти, депутати ВР і представники уряду розкажуть про те, які можливості відкриває той чи інший інноваційний закон і як іде підготовка до введення нових законів. Розглядатиметься ефективність роботи українського законодавства у сфері інновацій, порівняно з іншими країнами.

Підсумки. (До 16 тис. знаків). У підсумковому випуску року, а також у разі певних форс-мажорних обставин «БІ» збере думки експертів. Вони назвуть лідерів хайтек-індустрії, структури та проекти, які зробили найбільш позитивний чи негативний внесок у розвиток українського хай-тека на світовому ринку, визначать ключові тенденції, позитивні й негативні чинники, дадуть прогнози на наступний рік.

Примітка. Відділ науки «ДТ» не рецензує наукових і технічних ідей. На шпальті «БІ» висвітлюватимуться лише ті проекти, які пройшли сито високопрофесійних експертів.

Електронна адреса для матеріалів «БІ»: science@mirror.kiev.ua