Що таке старіння? Це порушення синтезу речовин в організмі, насамперед пептидів — хімічних сполук, які містяться в живих організмах і регулюють його різноманітні функції. А що коли створити комплекс із найважливіших пептидних препаратів і покласти його в основу біорегулюючої терапії вікових хвороб?
Таке питання поставили вчені Санкт-Петербурзького інституту біорегуляції та геронтології. З органів і тканин тварин вони створили п’ять унікальних препаратів різноманітного призначення. Тімалін, отриманий із тімусу, тобто вилочкової залози, відновлює імунну систему. Епіталамін з епіфізу допомагає ендокринній системі. Кортексин із кори головного мозку служить для лікування порушень центральної нервової системи. Ретиланамін із сітківки підтримує роботу підшлункової залози тощо.
Фахівці виділили такі біологічно активні речовини, що охоплюють практично всі системи організму, із 17 органів і тканин тварин. Препарати нешкідливі для організму і їх можна вживати паралельно з ліками. Як показали експерименти, вони можуть збільшити активний період життя піддослідних тварин на 30—40 відсотків, справити відчутний профілактичний вплив на організм людини і сприяти корекції роботи різноманітних систем організму. Ті літні пацієнти, яким один-два рази на рік уводили біорегулятори, зберігають основні показники здоров’я незмінними ось уже протягом десяти років. Тобто не старіють.
На шляху до повсюдного поширення терапії біорегуляції поки існують лише дві перепони: необхідність індивідуальної методики складання такого геронтологічного «коктейлю» і ціна.