Трансгенні гриби, отримані співробітником Тель-Авівського університету Аміром Шароном, вирізняються не лише тим, що виробляють біоетанол із практично будь-якого виду органічної сировини. Ген безсмертя дозволяє їм виживати в геть протиприродних умовах: за дуже високих температур, у токсичному середовищі і при підвищеній радіації.
Відкрили унікальні властивості грибів випадково. Через рік після завершення експерименту з вивчення впливу генної модифікації на розвиток грибів, під час повного очищення лабораторії, було виявлено колонію грибів, яка, за всіма законами біології, вже давно мусила б загинути. Ізраїльські вчені заходилися старанно її вивчати і з’ясували, що саме ці організми не тільки легко розщеплюють целюлозу (з якої складається переважно неїстівна зелена маса сільськогосподарських рослин), а й зберігають свою життєздатність навіть по завершенні цього процесу. Як відомо, зазвичай гриби погано розмножуються в штучному середовищі, тому що занадто вибагливі до умов, у яких їх утримують. Однак їхні трансгенні родичі чудово почуваються навіть у промислових ферментерах, що має величезне значення не тільки для отримання біоетанолу. Передбачається, що нова технологія дозволить повністю революціонізувати процеси біовиробництва медичних препаратів та ферментів — індустрії, обороти якої оцінюють у 100 мільярдів доларів на рік.
Та все ж найактуальнішим зараз вважається застосування трансгенних грибів для отримання біопалива. Адже успіх ізраїльських учених не залишає ані найменших шансів тим песимістам, які стверджують, що одержання біоетанолу з сільськогосподарської сировини загрожує голодною смертю найбіднішим шарам населення планети. Тільки у США 13 відсотків врожаю зернових 2006 року пішло на виробництво біоетанолу, забезпечивши одиниці відсотків від усього необхідного обсягу автомобільного пального. Нова ж технологія, комерціалізацією котрої вже зацікавилася низка великих фірм, дозволить наблизитися до ідеальної моделі замкненого безвідхідного біопромислового циклу.