UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тироксин проти старіння

Професор Джон Спікман з Абердинського університету запевняє: тироксин, гормон щитовидної залози, прискорює обмін речовин, збільшуючи тим самим тривалість життя...

Професор Джон Спікман з Абердинського університету запевняє: тироксин, гормон щитовидної залози, прискорює обмін речовин, збільшуючи тим самим тривалість життя. Утім, надлишок тироксину загрожує смертельними захворюваннями.

Співробітники Абердинського університету провели експеримент, під час якого з’ясувалося: у мишей, котрі отримували тироксин, інтенсивність обміну речовин збільшувалася й вони жили на 25% довше від звичайних гризунів. Якщо екстраполювати ці результати на двоногих, замість сімдесяти років, приміром, можна буде прожити сто.

Люди, чий організм не виробляє достатньо тироксину, змушені додатково приймати його для підтримки нормального рівня обміну речовин. Надлишковий вміст гормону доводиться знижувати. Тироксин збільшує інтенсивність обміну речовин, що у свою чергу сприятливо позначається на клітинній біології — запускається процес, що знижує вироблення небезпечних вільних радикалів.

Професор Спікман планує довести до кінця дослідження на мишах, він спробував розрахувати дозу тироксину, яка допоможе в боротьбі зі старінням і не завдасть непоправної шкоди здоров’ю. Хоча є побоювання, що визначити безпечну дозу виявиться дуже складно.

Один із головних фахівців в сфері гормональних збоїв людини упевнений: дані, правильні для мишей, можуть не бути такими для людини. У мишей зовсім інший обмін речовин. До того ж зайва активність щитовидної залози втричі збільшує небезпеку розвитку загрозливих для життя серцевих недуг: люди, у котрих навіть трохи перевищений рівень тироксину, перебувають у зоні ризику.