Належне фінансування державної науково-технічної програми «Нанотехнології та наноматеріали» на 2010–2014 роки дасть відчутний практичний результат у багатьох галузях промисловості, заявив у статті для «Дзеркала тижня» заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха.
На його думку, державна науково-технічна програма «Нанотехнології та наноматеріали» на 2010–2014 роки, концепцію якої було затверджено Кабінетом міністрів 2 квітня цього року, за умови належного фінансування може не тільки дати істотні наукові результати, але й забезпечити конкурентні переваги української промисловості.
«Виконання програми може дати не лише низку фундаментальних наукових результатів, а й вилитися у важливі практичні рішення для електроніки, машинобудування, автомобільної промисловості, сільського господарства, охорони здоров’я й довкілля. Але за однієї умови — якщо будуть гроші», — зазначив заступник міністра.
Стріха наголосив, що реальних результатів в нанотехнологіях можна досягти тільки за умов значних фінансових вкладень.
«Тоді, коли США, Євросоюз, Японія, Росія щороку виділяють на нанотехнології багатомільярдні суми (в доларовому вираженні), українська програма зможе дати помітний на тлі досягнень світової науки і технологій результат лише в разі, якщо в неї буде вкладено бодай два мільярди (упродовж п’яти років і в гривнях — при збереженні нинішнього курсу до долара і євро)», — переконаний Максим Стріха.
Детальніше читайте у статті Максима Стріхи «Дешева наука не може бути конкурентоспроможною» у свіжому номері «ДТ».