Муніципалітети 16 найбільших міст, п’ять банків, один колишній американський президент і багато енергетичних, будівельних і ремонтних компаній вирішили об’єднати зусилля для того, щоб скоротити неефективну витрату енергоносіїв і знизити емісію парникових газів. Фонд Білла Клінтона сприятиме в отриманні кредитів загальною сумою 5 млрд. дол. тим комунальним службам чи приватним домовласникам, які захочуть перейти на енергозберігаючі технології. Примітно, що й самі кредити, і відсотки за ними передбачається погашати за рахунок коштів, заощаджених на енергоспоживанні. А така економія має становити від 20 до 50 відсотків.
Опалення, освітлення та кондиціонування міського житла дає третину всієї емісії парникових газів у глобальному масштабі. А в густонаселених мегаполісах то й зовсім є головним джерелом забруднення атмосфери. Найгірші справи з енергозберігаючими технологіями в муніципальних приміщеннях. Саме з них і розпочнуть учасники проекту свій «енергетичний аудит», який дозволить з’ясувати, наскільки ефективно витрачають у кожному конкретному випадку енергоресурси. Зокрема Майкл Блумберг, мер Нью-Йорка, повідомив, що в рамках проекту передбачається замінити до 2030 року 85 відсотків усіх міських дахів.
Більшість експертів дуже високо оцінили цю ініціативу. Між тим, і критичних зауважень було висловлено чимало. І річ не лише в тім, що за таку рішучу боротьбу з глобальним потеплінням узявся саме той американський президент, який мав усі можливості для підписання Кіотського протоколу, але так і не зробив цього. Експерти підкреслюють, що в умовах безпрецедентного будівельного буму в країнах, що розвиваються, такі величезні кошти раціональніше було б спрямувати на повсюдне впровадження новітніх будівельних технологій у бідних країнах. Аби не довелося терміново реконструювати щойно побудоване житло.