В умовах дефіциту енергоресурсів в Україні і неухильного зростання цін на енергоносії особливої актуальності набуває оптимізація процесів виробництва, транспортування і споживання теплової енергії.
Вихід зі скрутного становища запропонували вчені і спеціалісти Інституту технічної теплофізики НАН України. На основі результатів фундаментальних і прикладних досліджень вони розробили понад 50 типів нових приладів та інформаційно-вимірювальних комплексів, конче потрібних підприємствам енергетики, будівельної індустрії, житлово-комунальному господарству та низці інших галузей, де використовуються теплові технології. З допомогою таких приладів можна контролювати та оптимізувати процеси горіння, вимірювати й істотно зменшувати теплові втрати через обмурівку котлоагрегатів, стіни, вікна та дахи промислових і жилих споруд, запобігати аварійним ситуаціям тощо.
Потенційна економія від використання вищезазначених приладів може становити до одного мільйона тонн умовного палива. Значно поліпшуються екологічні показники, що характеризують стан довкілля. За рахунок відмови від імпорту держава і підприємства заощаджують валюту.
При цьому вартість вітчизняних приладів порівняно із закордонними аналогами менша вдвічі, а то і в десять разів, окупаються ж вони максимум за два роки.