UA / RU
Підтримати ZN.ua

Планета нагрівається швидше, ніж передбачалося – американський вчений

Вчений, який попередив світ про зміну клімату у 80-х роках, каже, що все гірше, ніж він думав.

Американський вчений Джеймс Хансен, який попередив світ про глобальне потепління ще у 80-х роках, наполягає на необхідності активніше боротися з викидами.

Хансен одним із перших надав докази глобального потепління, і зараз впевнений, що його ефект посилюється швидше, ніж він припускав. Як пише CNN, дослідження опубліковане в журналі Oxford Open Climate Change.

За його словами, клімат Землі став більш чутливим до дій людини, а країни поки не вживають достатньо заходів щодо зниження впливу на довкілля. Хансен вважає, що ці два фактори зараз призвели до того, що глобальне потепління відбувається швидше.

Читайте також: Зміни клімату можуть вбити мільярд людей – вчені

Згідно з його дослідженням, вже до кінця десятиліття температура на планеті зросте на 1,5 градуса за Цельсієм, а до 2050 року ще на два. Ефект глобального потепління, що прискорилося, можна було побачити вже цього року: у багатьох європейських країнах було оновлено температурні рекорди.

Рекомендовані ним заходи включають оподаткування забруднення вуглецем, збільшення використання ядерної енергії для доповнення відновлюваних джерел енергії та рішучі дії з боку розвинених країн, щоб допомогти країнам, що розвиваються, перейти до низьковуглецевої енергетики.

Незважаючи на те, що найвищим пріоритетом є різке зменшення забруднення планети, що нагрівається, одного цього недостатньо, йдеться у звіті.

"Якщо ми збираємося підтримувати рівень моря на такому рівні, ми фактично маємо охолодити планету", - сказав Хансен.

Вчений говорить про методи сонячної геоінженерії. Так, за його словами, якщо розпорошити в атмосфері Землі частинки сірки, вони відображатимуть частину сонячного світла назад у космос.

Втім, дослідники вважають описаний метод дуже спірним. Усі відомі способи сонячної геоінженерії вирішують проблему зміни клімату лише частково, оскільки вони не впливають на їхній каталізатор — парникові гази в атмосфері.

Вчені опублікували доповідь про стан клімату, висновки якого жахають. Вони свідчать про те, що 20 із 35 життєво важливих показників, які використовуються для відстеження змін клімату, знаходяться на рекордно екстремальних значеннях.

2023, швидше за все, стане найспекотнішим роком в історії спостережень. Світ рухається до подолання важливої віхи глобального потепління зі швидкістю, що турбує вчених.