UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після Доллі — дрозофіла

Канадські вчені з університету Дальхаусі вперше у світі клонували комаху — дрозофілу. За словами Ветта Ллойда, котрий очолює колектив дослідників, усі йому ставлять одне й те ж запитання: навіщо клонувати мух?..

Канадські вчені з університету Дальхаусі вперше у світі клонували комаху — дрозофілу.

За словами Ветта Ллойда, котрий очолює колектив дослідників, усі йому ставлять одне й те ж запитання: навіщо клонувати мух? На це у вчених є відповідь: дослідники сподіваються, що комахи, з якими дуже легко експериментувати, допоможуть точно «налагодити» процес клонування для інших тварин і навіть людей, а також посприяють виробництву стовбурних клітин.

Використовуючи клонованих мух, дослідники прагнуть ідентифікувати гени, які можна «перепрограмувати» таким чином, щоб ДНК сприяла росту ембріона.

Хоча деякі групи вчених і раніше намагалися клонувати комах, успіху вдалося досягти вперше. Ллойд вважає, що причиною цього стали невеликі зміни, внесені в стандартний процес клонування: учені використовували ядра, взяті з ембріональних, а не з дорослих клітин. Річ у тім, що ембріональні клітини набагато легше запрограмувати повторно, ніж дорослі. Група дослідників працює над створенням клонів із дорослих клітин мухи — повідомляє агентство «Кореспондент».