Соціалістична республіка В’єтнам стала найважливішим науковим партнером України у 2006 році. Принаймні, саме на розвиток співробітництва України і В’єтнаму Міністерство освіти та науки виділило минулого року найбільше бюджетних коштів, призначених для розвитку міжнародних науково-технічних зв’язків.
Зокрема, у 2006 році на спільні українсько-в’єтнамські наукові проекти було витрачено 350 тисяч бюджетних гривень. При тому на програму науково-технічного співробітництва зі Словенією було витрачено 140 тисяч, з Італією — 200 тисяч, з Німеччиною — 185 тисяч гривень.
Усього ж за 2005–2006 роки МОН профінансувало десять спільних українсько-в’єтнамських проектів на загальну суму 685 тисяч гривень. Один з них, наприклад, мав назву «Молекулярно-біологічні та епідеміологічні дослідження вірусів чорного перцю в умовах В’єтнаму».
Окрім того, на проведення «Виставки-презентації наукових розробок України в Соціалістичній республіці В’єтнам» було витрачено ще 600 тисяч бюджетних гривень. Для порівняння, на участь української делегації у одній з найавторитетніших міжнародних виставок електроніки «ЦЕБІТ–2006», що проходила у Німеччині, Міністерство освіти і науки витратило 220 тисяч гривень.
Проте на поточний рік жодного українсько-в’єтнамського проекту в міністерстві не затверджено. Експерти відзначають вкрай непрозорий характер розподілу коштів, виділених МОН України на міжнародну науково-технічну співпрацю. Навіть затверджені проекти не завжди фінансуються, натомість кошти виділяються проектам, назви яких відсутні у відповідних міністерських документах.
Подробиці про несподівані наукові преференції Міністерства освіти та науки України читайте у статті Ольги Скрипник «Шовкопряди на древі науки, або Як витрачаються гроші на міжнародні наукові проекти» у свіжому номері «ДТ».