UA / RU
Підтримати ZN.ua

На допомогу ДАІ приходить психологія...

У листопаді на дорогах державного значення Черкащини з’являться... муляжі патрульних авто. Десять макетів автомобілів ДАІ, виготовлених із металу і пластику, загальною вартістю 20 тис...

Автор: Олег Слєпинін

У листопаді на дорогах державного значення Черкащини з’являться... муляжі патрульних авто. Десять макетів автомобілів ДАІ, виготовлених із металу і пластику, загальною вартістю 20 тис. грн., будуть встановлені в місцях найбільшої концентрації ДТП, на «дорогах смерті» — автотрасах Київ — Одеса, Черкаси — Умань, Київ — Дніпропетровськ, Черкаси — Київ.

Щоб убезпечити «опудала авто-ДАІ» від вандалізму громадян, які мають на ДАІ зуб, муляжі авто встановлюватимуться неподалік СТО й АЗС. Та при цьому «обманки» постійно змінюватимуть місце своєї дислокації. Начальник управління ДАІ УМВСУ по Черкаській області Володимир Корешков повідомив, що цю ідею запозичено в російських колег із ДІБДР. Їхня статистика свідчить, що псевдоавто успішно допомагають зберігати людські життя. Свою статистику, відстежуючи зміни рівнів ДТП на тих чи інших ділянках, вестимуть і черкаські даїшники.

За словами В.Корешкова, через недисциплінованість водіїв та їхній правовий нігілізм за 9 місяців нинішнього року на території Черкащини відбулося 1138 ДТП (на 22% більше, ніж рік тому), внаслідок чого 175 (+5,4%) учасників дорожнього руху загинули і 1437 (+21,7%) отримали тілесні ушкодження. З вини водіїв із початку року скоєно 19 (+35,7%) ДТП, у яких загинуло троє людей (проти 1 у 2006 р.) і 44 (+83,3%) — отримали травми.

У нинішньому році на території Черкащини майже вдвічі зросла кількість ДТП на перехрестях (15,6% від загальної кількості). Для зниження ДТП в області з 19 по 21 жовтня проведено спеціальну профілактичну операцію «Світлофор», під час якої виявлено 2705 порушень ПДР, зокрема 623 порушення проїзду перехресть.

З 10 по 23 жовтня в області проходила операція «За безпеку пасажирських перевезень». Попри те, що керівники автопідприємств були заздалегідь попереджені про це, результати операції, на думку В.Корешкова, перевершили всі найгірші очікування працівників ДАІ. У ході 138 перевірок діяльності пасажирських автопідприємств було оглянуто 1540 автобусів і таксі. Стан 204 одиниць не відповідали вимогам ПДР та чинним стандартам: несправності гальмівних систем — 46 випадків; несправності рульового керування — 51; переобладнання без відповідних дозволів — 18. На вулицях було виявлено 676 грубих порушень правил руху, допущених водіями автобусів і таксі, зокрема — 10 випадків керування в нетверезому стані. У результаті рейдів виявлено 118 приватних власників автотранспорту, які надавали послуги з перевезення пасажирів без відповідних дозволів та ліцензій. Найбільше порушень виявлено в Черкасах, Смілянському, Жашківському та Монастирищенському районах. За всіма фактами складено адміністративні протоколи, які передано в суд.