UA / RU
Підтримати ZN.ua

МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТ З УКРАЇНИ

Новий міжнародний стандарт за методами вимірювання характеристик сцинтиляційних детекторів розробили фахівці Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України (Харків), котрі самі й ініціювали його створення...

Автор: Валентина Гаташ

Новий міжнародний стандарт за методами вимірювання характеристик сцинтиляційних детекторів розробили фахівці Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України (Харків), котрі самі й ініціювали його створення. Стандарт уперше представлено на конгресі Міжнародної електротехнічної комісії, який недавно завершив роботу в Монреалі (Канада).

Сцинтиляційними детекторами називаються моно- чи полікристалічні перетворювачі різноманітного виду іонізуючих променів — гама-, рентгенівських, космічних і т.п. — на оптичне випромінювання. Таке перетворення робиться для його подальшого кількісного та якісного вимірювання. Із запровадженням нового стандарту з 2004 року буде встановлено єдині для всіх виробників і споживачів у світі правила вимірювання характеристик цих перетворювачів, які нині масово використовуються в ядерній медичній діагностиці й фізиці високих і середніх енергій.

— Запровадження нового стандарту в галузі HI-TECH дозволить істотно спростити взаємини між розробниками сцинтиляційних детекторів і споживачами високотехнологічної продукції, — розповідає директор Інституту сцинтиляційних матеріалів НАНУ, член-кореспондент НАН України Б.Гриньов. — Це означає також і підписання нових контрактів нашим інститутом, і зміцнення міжнародного авторитету української науки, і збільшення експортного потенціалу країни. Високий рівень кваліфікації групи фахівців — розробників проекту стандарту засвідчує те, що на нинішньому конгресі Україні їм доручили також провести редагування ще одного, уже діючого міжнародного стандарту.