I Всеукраїнський конкурс «Наука та інновації — суспільству», який стартував у травні нинішнього року, завершився. Третього грудня в Києві відбудеться урочисте підбиття підсумків конкурсу. Воно проходитиме у Великому конференц-залі Національної академії наук України (вул. Володимирська, 55) о 15.00. Запрошуються автори робіт, надісланих на конкурс, журналісти, учені, студенти й просто всі, хто цікавиться досягненнями науки, кого хвилюють проблеми впровадження її досягнень у життя і поширення наукових знань у суспільстві.
Організатори конкурсу ставили перед собою дві мети: підняти престиж науки в очах суспільства і виявити талановитих популяризаторів науки, які вміють просто, ясно й цікаво розповісти про значні наукові досягнення і технічні нововведення в нашій країні. Всі прийняті на конкурс статті без вказівки імені автора були розміщені на сайті: www.nauka-info.com.ua, де й нині з ними можуть ознайомитися всі бажаючі.
Усього на конкурс надійшло 146 статей, із яких умовам конкурсу відповідали 95.
Україна представила 122 роботи, зокрема, Київ — 44, Харків — 38, Дніпропетровськ — 10, Одеса — 8, Донецьк — 6, інші міста України — 16. Закордонні автори надіслали 11 статей, із них із Росії — 7, Великобританії і Канади — по 2. Російською мовою було написано 101 роботу, українською — 38 і англійською — 7.
Варто звернути увагу на такий факт: серед авторів було лише 19 журналістів, зате вчених — 90! Ще три чоловіки назвали себе в анкетах ученими-журналістами, а 21 — представники інших професій. Більшість авторів науково-популярних текстів мають життєвий і професіональний досвід — лише три з них не досягли 20 років, зате тих, кому від 21 до 35 років — 44 людини, від 35 до 55 років — 48, старші за 55 — 38 чоловік. І ще одна цікава деталь: серед авторів 93 чоловіки й лише 40 жінок.
Отже, 3 грудня 2004 року оргкомітет конкурсу оголосить ім’я переможців. Це автори статей, яким журі конкурсу поставило вищі бали. Слід зазначити, що для досягнення найбільшої об’єктивності оцінки до журі ввійшло три вчені різних спеціальностей і три журналісти (киянин, харків’янин і москвич). А поки інтрига залишається: хто все-таки отримає перший приз — 5 тисяч гривень і пам’ятний бронзовий знак, на кшталт Оскара наукової журналістки? І хто отримає два других призи і три третіх? Це стане відомо лише в момент оголошення результатів.
Залишається додати, що одночасно присудять спеціальні призи від партнерів конкурсу, а також приз читацьких симпатій за результатами голосів, поданих за ту чи іншу статтю від читачів на форум сайта www.nauka-info.com.ua, електронною поштою konkurs@nauka-info.com.ua чи телефоном секретаріату оргкомітету 8-057-703-40-75.