UA / RU
Підтримати ZN.ua

КЛОНУВАТИ ЛЮДИНУ НАБАГАТО ПРОСТІШЕ, НІЖ ВІВЦЮ АБО МИШУ

Такого висновку дійшла група генетиків, яка проводить дослідження у галузі клонування. Заява проз...

Такого висновку дійшла група генетиків, яка проводить дослідження у галузі клонування.

Заява прозвучала услід за висловлюваннями італійського лікаря Северино Антинорі, який повідомив нещодавно про свій намір розпочати клонування людини, щоб допомогти бездітним парам придбати нащадків. Чимало вчених, пов’язаних з проектами клонування тварин, сприйняли слова Антинорі дуже негативно. Один з аргументів противників клонування людини — мала тривалість життя клонів і розвиток у них небезпечних захворювань, приміром раку.

Посилаючись на результати останніх дослідів, працівники медичного центру університету Дюка повідомили, що всі вищезазначені проблеми можна розв’язати, впливаючи на ген, відповідальний за розвиток клітин. Коли ген функціонує неправильно, розпочинається неконтрольований ріст клітин, наслідком якого може стати рак або інша небезпечна хвороба.

При звичайному розмноженні цей ген успадковується нащадками від батьків. Проте під час клонування багатьох видів тварин цього не відбувається. Людському клону, через специфіку виду, така проблема не загрожує. Вчені повідомили, що через відмінність генних систем людини й таких тварин, як пацюки та миші, можуть бути переглянуті результати багатьох медичних досліджень. Можливо, низку препаратів від раку, які не пройшли випробувань на гризунах, буде досліджено повторно, передає BBC.

Lenta.ru