UA / RU
Підтримати ZN.ua

Із Силіконової долини з любов’ю

У першому випуску «Бізнес-інкубатора» ми вже повідомляли про те, що група українських учених і мен...

У першому випуску «Бізнес-інкубатора» ми вже повідомляли про те, що група українських учених і менеджерів у листопаді вирушила зі сімома хай-тек-проектами, відібраними в рамках конкурсу високих технологій, в Силіконову долину (США) на роуд-шоу. З цього приводу висловлювалися песимістичні прогнози. Однак величезний інтерес представників венчурного бізнесу в США до українських проектів посоромив скептиків. У маленькому залі, де розглядали українські пропозиції, зібралося стільки людей, що багатьом довелося стояти. А згодом захід продовжили просто неба, оскільки приміщення не могло вмістити всіх бажаючих.

Важлива деталь — українські проекти, представлені українсько-американською венчурною компанією «Техінвест», внесли новий струмінь в уявлення про те, чим може займатися венчурний бізнес. Особливий інтерес привернули «Інтелектуальні системи реагування на надзвичайні ситуації». Це влучання буквально в яблучко в сьогоднішньому світі, де люди налякані тероризмом і витівками розбурханої природи.

Про розширення діапазону тем для дуже специфічного венчурного бізнесу свідчить і народжений в надрах Національного технічного університету України «КПІ» проект «Суперконденсатори» й інший проект, створений у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті, — «Кріогенний двигун».

Українська делегація від’їжджала до Каліфорнії з боязкою надією відкрити щілинку у святая святих сучасного хай-теку. А вийшло так, що двері відкрили широко й рішуче. Будемо сподіватися, успіх заходу, організованого молодими і честолюбними менеджерами «Техінвесту», послужить поштовхом для того, щоб заржавілий механізм управління українською наукою нарешті ожив і дав можливість її найкращим представникам гідно виявити себе у світі.