UA / RU
Підтримати ZN.ua

...І В СЕЛО ПОЛЕТИМО НА НЛО?

Група російських учених на чолі з директором Інституту матеріалознавства Російської академії пр...

Група російських учених на чолі з директором Інституту матеріалознавства Російської академії природничих наук (РАПН) Валеріаном Соболєвим установила можливість створення речовин з раніше невідомими різновидами структур, що надають цим матеріалам вражаючих, незвичних властивостей.

Як заявив у четвер на прес-конференції в РІА «Новости» Валеріан Соболєв, «розроблена установка, що забезпечує одержання таких матеріалів зі 100-відсотковою відтворюваністю». «Процес їх одержання ми назвали «збіднення процесом», у результаті якого формуються структури, які сучасна хімія ще не в змозі пояснити», — повідомив учений.

Тверді матеріали (наприклад, на основі двоокису кремнію з додатками) можуть набувати міцності металу, і важити при цьому в декілька разів менше за нього, або набувати магнітного заряду і — у поєднанні з провідником — генерувати (створювати) електричну енергію.

За словами академіка, ці компактні речовини, по суті, нагадуватимуть «домашні електростанції», забезпечуючи роботу побутових приладів «без сплати за користування електрикою». Такі «електростанції» можна створити і для промислових підприємств, де «блоки таких речовин вироблятимуть електроенергію без споживання звичних енергоносіїв — нафтопродуктів, газу, вугілля або ядерного палива».

Вчений також уважає, що відкриття його групи дослідників спроможні докорінно змінити технологічні процеси виробництва металів, будівельних матеріалів, а також конструкційних матеріалів для підводних, наводних, атмосферних і космічних апаратів із використанням нових різновидів рушіїв.

Завдяки формуванню незвичної структури речовин відкритий новий метод генерації низькотемпературної плазми. За словами В.Соболєва, «це робить реальністю промислове отримання надпровідника на основі нових пристроїв генерації плазми, що дозволить у недалекому майбутньому створювати рушії апаратів «безопорного» (без крил) переміщення їх у просторі за зразком так званих НЛО».

Академік Соболєв відзначив, що з-за кордону нині надходить багато пропозицій щодо використання цих відкриттів від відомих фірм.

«Ми хотіли б, щоб вони використовувалися в нашій країні», — наголосив учений. «Багатьох інвесторів у першу чергу цікавлять автономні джерела живлення, — говорить Соболєв. — Йдеться про побутові електростанції потужністю 3—4 кВт, що автономно поповнюють енергію з зовнішніх полів». За нормального розвитку подій, вважає він, перші такі силові установки зійдуть з конвеєра вже через півтора року.

Такий самий час знадобиться і для запуску печі «панчоха», що зможе виробляти надміцну й надтонку плівку. Сировиною для її виробництва стане звичайний кварцовий пісок, який можна знайти практично в будь-якій річці. При товщині в 15—20 мікронів плівка зможе витримати тиск 8000 кг на 1 кв. мм. З 300 кг піску можна буде зробити плівкове покриття для автостради завдовжки 10 км і завширшки 3,6 м. І воно стане практично вічним. Вчений порівняв таке покриття зі стародавніми керамічними водопроводами, що збереглися і донині.

На реалізацію більшості проектів у рамках семи фундаментальних відкриттів, за словами Соболєва, потрібно як мінімум 2 млн. доларів США. «Ми сподіваємося на інвесторів, що вкладуть кошти в наші проекти», — сказав академік.

За повідомленнями РІА «Новости»