UA / RU
Підтримати ZN.ua

Електронний Шерлок Холмс

Досягнення українських вчених у створенні антитерористичного обладнання та розробки відповідних методик останнім часом знайшли дуже широке визнання у світі...

Автор: Олександр Рожен

Досягнення українських вчених у створенні антитерористичного обладнання та розробки відповідних методик останнім часом знайшли дуже широке визнання у світі. Ними створені оригінальні прилади для митниці, антитерористичних центрів, охоронних підприємств.

У виставковому павільйоні Пушкінського парку в Києві пройшла міжнародна антитерористична виставка «Ваша безпека-2006». На ній було представлено спеціальні засоби, які дозволяють захиститися від будь-якої небезпеки, котра може загрожувати людині, майну, засобам комунікації і всьому тому, що становить якусь цінність у сучасному світі. В основу створення захисних пристосувань було покладено новітні досягнення електроніки, хімії, матеріалознавства, генетики, обчислювальної техніки...

Уявлення про те, наскільки витонченою і досконалою може бути сучасна техніка захисту, показує широке використання для цих цілей радіолокації. Серед багатьох зразків мініатюрних РЛС, представлених на виставці, привертає увагу радіолокаційна станція розвідки наземних цілей ближньої зони — РЛС 112L1 «Борсук». Вона являє собою портативний прилад, який без труднощів може переносити один оператор. Станція виявляє рухому ціль, приміром, людину на відстані до 800—1000 м, а автомобіль — на відстані до двох кілометрів.

Така радіолокаційна станція незамінна при охороні території. Вона забезпечує автоматичне виявлення рухомих об’єктів у будь-який час доби і року. РЛС незамінна у разі пошуку та переслідування порушників за відсутності оптичної видимості — від її зіркого локатора не сховатися ні в дощ, ні в сніг. Вона побачить ціль крізь густу пелену пилюки і непроникний туман. Мала вага РЛС (5—6 кг із акумулятором електроживлення) дозволяє носити її на грудях, і оператор може легко змінювати зону огляду поворотом корпуса. Важливим достоїнством станції є й те, що її можна швидко підготувати до роботи — час розгортання не більше однієї хвилини. РЛС подібного типу — ще один приклад конверсії оборонних технологій.