UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти: Без розвитку картографії раціональне природокористування в Україні неможливе

Без належного розвитку картографо-геодезичної служби в Україні не вдасться налагодити раціональне використання земельних і водних ресурсів...

Без належного розвитку картографо-геодезичної служби в Україні не вдасться налагодити раціональне використання земельних і водних ресурсів. Про це попереджають у статті для «Дзеркала тижня» військовий інженер-геодезист Степан Бульба та ветеран картографо-геодезичної галузі Адам Гожий.

На думку експертів, теперішнє підпорядкування «Укргеодезкартографії» Міністерству охорони навколишнього природного середовища України призводить до використпанн ресурсів цієї служби виключно в інтересах одного міністерства.

«Відомче підпорядкування «Укргеодезкартографії» послаблює і знецінює її загальнодержавну координуючу функцію, сприяє зосередженню її уваги на вирішенні картографо-геодезичних проблем того відомства, якому вона підпорядкована», — зазначають експерти.

В умовах відомчого підпорядкування «Укргеодезкартографії» та недостатнього державного фінансування державні картографо-геодезичні підприємства вимушені займатися виключно пошуком комерційних замовників для забезпечення власного виживання, переконані вони.

«Переважна більшість державних виробничих і науково-виробничих картографо-геодезичних підприємств змушена боротися за виживання, очікуючи державних замовлень і виконуючи роботи різних замовників далеко не державного значення», — зазначають Бульба і Гожий.

При цьому вони наголошують, що створити ринок земель сільскогосподарського призначення без карти ґрунтів України неможливо.

«Встановити об’єктивну ціну на товар «земля» можна лише на основі досконалої карти ґрунтів, якої в держави немає. Торгівля землею без встановлення її природної (об’єктивної) вартості — ще одне пограбування українського народу», — впевнені експерти.

Бульба і Гожий наголошують також на важливості картографування інших природніх ресурсів України.

«Необхідно мати досконалі карти не тільки ґрунтів, а й водних, лісових, рослинних та інших природних ресурсів у масштабі принаймні 1:10 000. Таких карт також поки що немає, як і великомасштабних карт полезахисних лісонасаджень, місць технологічних забруднень і смітників на території держави. Все це не дозволяє раціонально і безпечно використовувати природні ресурси України», — зазначають експерти.

Детальніше читайте у статті Степана Бульби і Адама Гожого «Вкладений мільйон повернеться мільярдом» у свіжому номері «ДТ».