UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому пам’ять буває «дірявою»

Американські вчені виявили механізм роботи мозку, що дозволяє запам’ятовувати детальнішу інформацію, повідомляє агентство «ІнформНаука»...

Американські вчені виявили механізм роботи мозку, що дозволяє запам’ятовувати детальнішу інформацію, повідомляє агентство «ІнформНаука».

Нейротрансмітер ацетилхолін, який виробляє мозок, відіграє ключову роль у процесі навчання та формування пам’яті. Необхідний він і для поповнення пам’яті великою кількістю деталей. Такого висновку дійшли співробітники Каліфорнійського університету в Ірвіні, здійснивши експерименти на пацюках. Висока концентрація ацетилхоліну під час навчання сприяє старанному запам’ятовуванню і можливості згодом докладніше згадати «урок».

Дослідники програвали гризунам звуки, що складалися з різних частот, водночас стимулюючи ділянку мозку, що має назву базальні ядра. Відомо, що саме вони виділяють ацетилхолін, тим самим сприяючи передачі команд у слухову кору.

Наступного дня пацюкам програли ті самі звуки і за частотою дихання визначили, впізнали вони їх чи ні. Виявилося, що після слабкої стимуляції базальних ядер гризуни добре розпізнавали тільки звук загалом, після сильної — здатні були виділити окремі частоти.

Якщо вдасться знайти спосіб контролювати рівень цього нейротрансмітера, можна буде сподіватися на лікування багатьох хвороб, пов’язаних із порушенням пам’яті. При лікуванні хвороби Альцгеймера, наприклад, уже зараз намагаються впливати на вміст у мозку ацетилхоліну.