UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білоруський технопарк дасть гроші резидентам

Як повідомив голова президії Національної академії наук РБ Михайло Мясникович у Мінську, білоруський технопарк надаватиме венчурну підтримку інноваційним компаніям...

Як повідомив голова президії Національної академії наук РБ Михайло Мясникович у Мінську, білоруський технопарк надаватиме венчурну підтримку інноваційним компаніям. На його думку, створення механізму венчурного фінансування є одним із основних завдань інноваційної політики, поряд зі створенням сприятливого бізнес-клімату й залученням значних інвестицій. Парк високих технологій у Білорусі працюватиме на умовах самоокупності, і цільові державні інвестиції у великих обсягах не плануються. Це вже не перше нагадування про венчур у контексті проекту мінського технопарку.

Багато закордонних компаній виявляють зацікавленість білоруським проектом, високо оцінюючи його комерційну ефективність. За оцінками фахівців, на сьогодні ІТ-експорт Білорусії становить від 50 до 100 млн. доларів. Передбачається, що після того як парк почне працювати, ІТ-експорт зросте до 350 млн. доларів.

Зазначимо, що білоруський проект виявився одним із перших технопарків на території СНД, які передбачають венчурну підтримку інноваційних компаній. Першим уже реалізованим таким проектом є казанський технопарк «Ідея», що відкрився 2004 року. Його резиденти отримують фінансування від Інвестиційно-венчурного фонду Татарстану. Профіль цього технопарку — технології широкого спектра галузей.

Із проектів ІТ-парків 2005 року про венчур на сьогодні заявлено лише в Троїцьку. Втім, сьогодні уряд Росії проробляє питання і про формування в Росії венчурного фонду в галузі інформаційних технологій із загальним бюджетом 100 млн. доларів. Держава планує вкласти в цей фонд приблизно 76 млн. доларів і вийти з нього через три-п’ять років, повернувши вкладені кошти.