Факти захоплюючого електронного листування із «сексапільною білявкою, яка захоплюється парашутним спортом і чоловічим товариством», а насправді виявляється малолітнім хохмачем, уже стали хрестоматійними. А ось як залишитися спокійним, з’ясувавши, що ваш віртуальний співрозмовник — всього лише комп’ютерна програма, що самонавчається? Хоча, на відміну від природного інтелекту, SmarterChild, одна з таких програм навіть не намагається брехати і на запитання: «Скільки тобі років?» охоче відповість: «Один рік, один місяць, 11 днів, 16 годин, 7 хвилин, 47 секунд!»
Загнати в глухий кут програму, яка самонавчається, дуже складно навіть найкаверзнішими запитаннями. Їй нічого не варто назвати всіх членів будь-якої бейсбольної команди, викласти прогноз погоди на завтра, уточнити написання складного слова. Відповіді на всі ці запитання вона самостійно знаходить у Світовому павутинні. Більше того, час від часу самостійно робить висновки. Наприклад, вносить корективи в плани містобудування з урахуванням останніх демографічних даних або віщує епідемію, проаналізувавши частоту виникнення певних скарг. Це дітище Media Lab Массачусетського технологічного інституту може знаходити й опрацьовувати будь-яку інформацію, необхідну для вирішення поставлених перед ним завдань.
Та все ж повноцінним представником штучного інтелекту цю програму не наважуються назвати навіть її творці. Насамперед через надмірну раціональність. Втім, зараз вони працюють над подоланням цієї вади і запрошують усіх бажаючих взяти участь у проекті Open Mind Initiative, для чого слід відвідати спеціальний веб-сайт і без зволікання вибивати на клавіатурі будь-які асоціації, що виникають при перегляді різноманітних фотографій, зображень або при прочитанні всіляких сентенцій.