UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генсек НАТО: Альянс надав Україні рекомендації щодо пріоритетних реформ

Під час засідання Ради Україна-НАТО обговорювався шлях Києва до вступу в Альянс. 

За результатами першого засідання Ради Україна-НАТО на рівні глав МЗС союзники надали Києву рекомендації щодо пріоритетних реформ. Про це у середу, 29 листопада, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА

За його словами, під час засідання обговорювався шлях України до вступу в НАТО і союзники домовилися, що Київ стане членом Альянсу. 

“Наразі ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включно з боротьбою з корупцією, зміцненням верховенства права та підтримкою прав людини і прав меншин", - сказав Столтенберг, додавши, що зараз “Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше”.

Читайте також: Волкер: НАТО ненавмисне надсилає Путіну сигнал про продовження війни, хоча вступ України зробив би її безцільною

Він також запевнив, що Альянс продовжить підтримувати Україну на шляху до вступу в НАТО, а також у боротьбі за свободу.

Столтенберг розповів, що НАТО наразі трансформує комплексний пакет підтримки у багаторічну програму, допомагаючи Україні “перейти від радянської епохи до епохи Альянсу”. 

“Це включає обладнання та стандарти НАТО, а також сумісність сил із нашими", - пояснив він.

Згідно із заявою Ради Україна-НАТО за результатами першого засідання, глави МЗС підбили підсумки реалізації розширеного пакету політичної та практичної підтримки Києва, узгодженого на саміті у Вільнюсі, схвалили підструктуру Ради, а також  програму роботи на наступний рік.

Зазначається, що Альянс та Київ уже працюють та ухвалюють рішення “на рівних” із широкого кола питань, включно з оперативною сумісністю, енергетичною безпекою, інноваціями, а також кіберзахистом та стійкістю. 

Також союзники розробляють дорожню карту переходу України до повної оперативної сумісності з Альянсом. Крім того, розробляються нові проекти з гуманітарного розмінування, реабілітації поранених військових, а також українського оборонно-промислового потенціалу на основі огляду стратегічних оборонних закупівель.

Згідно з заявою, Київ підтвердив готовність продовжувати реформи. Рада Україна-НАТО привітала надання адаптованої річної національної програми на 2024 рік від Києва і сподівається на її реалізацію. Глави МЗС країн Альянсу будуть оцінювати прогрес за допомогою адаптованої щорічної національної програми.

Читайте також: Генсек НАТО розповів, яке значення для України матимуть винищувачі F-16

Про те, як українська влада бачить подальші відносини України з НАТО та як українці ставляться до комбінованих варіантів членства нашої країни в Альянсі — у статті Володимира Кравченка "Україна в НАТО. Коли покличуть і які в нас варіанти".