UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДО 2003-ГО ЧИ НАЗАВЖДИ?

Уряд України прийняв рішення відкласти приватизацію національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» до 2003 року...

Уряд України прийняв рішення відкласти приватизацію національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» до 2003 року. Про це повідомив прем’єр-міністр України Анатолій Кінах у середу на нараді з питань приватизації стратегічно важливих підприємств.

Раніше «Укртелеком» планували приватизувати до кінця 2002 року. А ще раніше існував план-графік продажу, відповідно до якого гроші за куплений пакет акцій мають бути сплачені інвестором не пізніше 28 грудня 2001-го...

Нинішнє рішення А.Кінах пояснив тим, що сьогоднішня кон’юнктура ринку не відповідає національним та економічним інтересам України. Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», прем’єр наголосив, що для приватизації цієї компанії необхідно вирішити ряд питань, зокрема про тарифну політику на послуги електрозв’язку, і «створити умови для високої ліквідності «Укртелекому» у період, коли оголошуватиметься конкурс».

А.Кінах висловив переконання, що дохідну частину держбюджету слід формувати як результат розвитку економіки країни, а не на основі короткострокових одноразових надходжень від приватизації чи від міжнародних фінансових організацій. «Тому уряд, готуючи до приватизації стратегічно важливі підприємства (енергетична та інформаційна галузі), виходитиме з цього головного принципу», — сказав він. При цьому він ще раз підкреслив, що «головна мета приватизації — збільшення обсягів інвестицій для структурних змін в економіці України, формування сучасних ефективних власників».

Як заявляв раніше віце-прем’єр Василь Роговий, він вважає «абсолютно нереальною» приватизацію ВАТ «Укртелеком» до кінця поточного року, оскільки потрібно «враховувати стан ринку телекомунікацій і ті завдання, що ми ставимо з його приватизації».

У лютому ц. р. «Укртелеком» завершив пільговий продаж своїх акцій: 7,14% акцій на суму 167 млн. грн. придбали працівники та пенсіонери компанії.

На продаж потенційному інвестору передбачається виставити 42,86% акцій, він також отримає в управління 25-відсотковий держпакет.

У власності держави закріплено контрольний пакет акцій (50% + 1 акція).