UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пріоритет — у реформуванні агропромислового сектору

Про це під час зустрічі з журналістами заявив керівник експертної комісії з питань АПК партії «Сильна Україна» Владислав Атрошенко...

Про це під час зустрічі з журналістами заявив керівник експертної комісії з питань АПК партії «Сильна Україна» Владислав Атрошенко. «У цій сфері нічого змінити кардинально не можна, доки не закінчиться земельна реформа. Жодні дії не будуть ефективними, доки не буде ринку землі», — зазначив Атрошенко. Він також додав, що скасування мораторію дозволить раціональніше використовувати землю, адже відповідальний власник піклуватиметься про збереження її родючості. «Для виробника приватна власність — це єдина гарантія того, що, вклавши кошти, він не втратить право користуватися землею. Водночас власник буде зацікавлений у раціональному використанні ріллі, а не виснажуватиме її, вирощуючи рапс і соняшник, як це роблять орендарі», — прокоментував керівник експертної комісії. Він підкреслив, що, поряд із великими господарствами, держава має підтримувати й малих фермерів, гарантувавши їм закупівельні ціни з урахуванням вищої собівартості виробництва в невеликих господарствах. Тому слід узяти під жорсткий контроль рентабельність виробників хліба, залежно від його сорту, та обмежити некомпетентне втручання місцевої влади в ціноутворення на хліб. «Необхідно змінити постанову уряду від 1996 року, якою місцевій владі даються безконтрольні повноваження втручатися в регулювання ціни на хліб, і забезпечити контроль держави в контексті регулювання рентабельності пекарів», — сказав Владислав Атрошенко.

Водночас в умовах зростання цін на зерно є небезпека подорожчання хліба. У такій ситуації держава повинна захистити незаможних громадян. «Держава має враховувати інтереси соціально незахищених верств населення. Для вирішення цього питання доцільно передбачити цільові дотації незаможним для придбання продуктів харчування», — акцентував Атрошенко.

Експерт також додав, що для врегулювання ситуації на ринку зерна в цілому державі слід займати більш чітку й активну позицію. Зокрема закупівлі в Аграрний фонд і Держрезерв необхідно проводити, коли ціна мінімальна, і, дочекавшись сприятливих умов, продати зерно з прибутком для бюджету.