UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінекономіки пропонує запровадити декларування цін

Міністерство економіки України ініціює запровадження декларування цін у гірничо-металургійному ...

Міністерство економіки України ініціює запровадження декларування цін у гірничо-металургійному комплексі (ГМК) для подолання кризи, пов’язаної з різким падінням цін на зовнішніх ринках, яка зробила неконкурентоспроможною українську металургію порівняно з російською і китайською. Про таку ініціативу повідомив міністр Богдан Данилишин на зустрічі прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з керівниками ГМК напередодні.

На його думку, декларування має поширюватися як на сировину, зокрема на залізорудну сировину (ЗРС) і коксівне вугілля, так і на продукцію самих металургійних підприємств.

«Декларування цін має стосуватися і металургійних підприємств у частині металопродукції, виробленої для внутрішнього ринку, зокрема для потреб «Укрзалізниці», «Укравтодору», «Нафтогазу», вітчизняного машинобудування», — наголосив Б.Данилишин. За його словами, держава має всі важелі для впровадження декларування цін відповідно до Закону «Про ціни і ціноутворення» і Господарського кодексу України.

За даними міністерства, нині частка матеріальних витрат у собівартості українського металопрокату досягла 90%, у тому числі паливно-енергетичних ресурсів — 45, сировини — 25%.

Через різке зниження цін на світових ринках українські металурги до початку жовтня скоротили обсяги виробництва чавуну, сталі і прокату на 42—44% порівняно з досягнутими в липні цього року максимальними значеннями.

Раніше запровадження цінового регулювання на сировину ініціювали металургійні підприємства ММК ім. Ілліча, «Запоріжсталь» і ІСД, які не входять до вертикально інтегрованих холдингів та найбільше постраждали від кризи. За їх зверненням Антимонопольний комітет України провів перевірку на предмет ймовірних зловживань монопольним становищем гірничорудними підприємствами, але не підтвердив наявності таких фактів.