UA / RU
Підтримати ZN.ua

Затишно і комфортно: як утеплити пластикові вікна

Це можна зробити самостійно.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури та житлові будинки мирних мешканців. Експерти прогнозують, що наступна зима може виявитися складнішою, ніж попередня. Деякі українці вже почали підготовку до зими – вони купують необхідні речі та роблять запас продуктів. Видання Факти ICTV розповіло, як утеплити пластикові вікна вдома.

Читайте також: Мобільний інтернету під час блекаутів: оператори зв’язку розказали, чому це складно зробити

Термозахисна плівка

Для цього треба купити термоізоляційну плівку у магазинах, де продають будівельні матеріали. Вона допоможе зменшити втрати тепла.

Плівку слід наклеїти на внутрішнє скло вікон. Це можна зробити самостійно за допомогою канцелярського ножа, фену, скотчу та ножиць.

Щоб плівка добре наклеїлась, скло слід добре помити. Потім по усьому периметру віконної коробки потрібно наклеїти скотч і приклеїти до нього плівку. Щоб плівка добре трималась, її необхідно обдути гарячим повітрям із фена.

Ущільнювачі для вікон

З часом гумки на пластикових вінках можуть зношувати. Це призводить то того, що холодне повітря починає заходити навіть тоді, коли вікна закриті.

Щоб цього уникнути, треба купити самоклейні гумові ущільнювачі, щоб вікно щільніше зачинялося і не пропускало холодне повітря.

Читайте також: Підготовка до зими: який теплий одяг можна купити вже зараз

Також як ущільнювач можна використовувати пінополіетилен або пінистий поліетилен. Цей спеціальний матеріал використовують для теплоізоляції вікон. Продається він в будівельних магазинах у вигляді рулонів.

Ще одним типом ущільнювача може стати паперова стрічка або спеціальний скотч. Завдяки цьому через щілини у віконній рамі не буде проходити холодне повітря.

Змінити режим вікон       

Слід пам'ятати, що пластикові вікна мають декілька режимів – літній, зимовий і стандартний.

Перед настанням холодів вікна треба переставити у зимовий режим. Він дозволяє забезпечити кращі енергоощадні показники вікон при низьких температурах. Це досягається завдяки більшій щільності прилягання рами вікна до його стулки.

Зимовий режим вікон помітно позначається на утепленні квартири та будинку.

Раніше ми писали, чим треба запастися перед важкою зимою.