UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відповідальне застосування: коли не слід вживати антибіотики

Ці ліки можна приймати виключно за рецептом лікаря.

В Україні, починаючи з 1 серпня 2022 року, купити антибіотики в аптеках можна лише за електронним рецептом. Але українці часто використовують антибіотики у випадках, коли цього можна уникнути. Фахівці Центру громадського здоров'я МОЗ України розповіли, коли не варто приймати антибіотики

Чи можна приймати антибіотики при грипі та застуді

Застуда та грип належать до вірусних захворювань, які не завжди ускладнюються бактеріальною інфекцією. У ЦГЗ підкреслили, що антибіотики не впливають на віруси.

Читайте також: Антибіотикорезистентність може розвинутись навіть без вживання антибіотиків людиною – вчені

«Найкращий вихід при грипі та застуді - симптоматичне лікування: відпочинок, вживання великої кількості рідини, провітрювання приміщення, збалансоване харчування та, за потреби та призначення медичного фахівця - жарознижувальні препарати», – йдеться у повідомленні.

Чому не можна приймати антибіотик для профілактики

Деякі люди приймають антибіотики для профілактики грипу та ГРВІ. У ЦГЗ підкресли, що цього категорично не можна робити.

Призначити антибіотик для профілактики можуть, наприклад, при хірургічному втручанні.

Бронхіти, біль у горлі, синусити й захворювання вух: чи потрібен антибіотик

Фахівці закликали не поспішати застосовувати антибіотики для лікування цих хвороб, оскільки вони можуть виникати як внаслідок вірусних, так і бактеріальних інфекцій.

«Лікар призначить антибіотики, коли переконається, що у цьому випадку захворювання спричинене бактеріями. При порізах зверніться до лікаря  він лише за потреби призначить вам антибіотик», – пояснили у ЦГЗ.

Коли призначають антибіотики

Фахівці зазначили, що призначати антибіотик можуть:

Раніше ми писали, що у МОЗ планують взяти під контроль призначення двох антибіотиків.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!