UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: що не можна робити у комендантську годину

В цей період діють певні обмеження.

Через повномасштабну агресію РФ, майже на всій території Україні діє комендантська година.  В цей час громадянам заборонено знаходитися на вулиці. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, які права мають громадяни під час комендантської години та які заборони діють в цей період.

Що таке комендантська година

Комендантська година – це обмеження руху громадян та діяльності підприємств, установ, організацій у певний період часу, зазвичай вночі.

Читайте також: Рада відхилила законопроєкт про штрафи за порушення комендантської години

Фахівці зазначили, що в Україні комендантську годину можуть оголошувати у разі загрози національній безпеці, природних катастроф, епідемій та інших надзвичайних ситуацій.

«Протягом комендантської години громадяни повинні залишатися вдома та утримуватися від будь-яких дій, які можуть загрожувати їх особистій безпеці, а також безпеці інших осіб», – йдеться у повідомленні.

Які права мають громадяни під час комендантської години

Комендантська година не означає, що громадяни позбавлені прав та свобод, зокрема, права на спілкування.

«Законодавство України встановлює правила, які необхідно дотримуватися протягом комендантської години, щоб забезпечити захист національної безпеки та прав громадян», – йдеться у повідомленні.

Так, під час комендантської години заборонено пересуватися вулицями, якщо це не пов’язано з виконанням службових або надзвичайних обов’язків.

Юристи додали, що підтвердженням наявності таких обов’язків є відповідна перепустка, яка дає право на вільне пересування піл час дії комендантської години. Також заборонено будь-яку діяльність, яка може перешкоджати роботі військових, правоохоронних та інших органів.

Під час дії комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування продовжують виконувати свої завдання Збройні Сили, Держспецтрансслужба, Національна гвардія, Держприкордонслужба, Національна поліція, СБУ, ДФС, ДМС, ДСНС.

Читайте також: Штрафи за порушення комендантської години поки не вводитимуть. Законопроєкт відправили на доопрацювання

Які заборони діють під час комендантської години

Фахівці пояснили, що під час комендантської години:

Юристи зауважили, що якщо виникла потреба покинути місце свого перебування під час комендантської години, громадянам слід мати при собі документи, що підтверджують причину їх перебування на вулиці, зокрема, службові документи або довідки від медзакладів.

«У разі порушення правил комендантської години, громадяни можуть бути притягнені до відповідальності згідно з законодавством. З метою забезпечення національної безпеки та громадського порядку, дотримання правил комендантської години є обов’язковим для всіх громадян України», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, хто може перебувати на вулиці під час дії комендантської години.