Існують три гіпотези різного ступеня ймовірності щодо оприлюднення звітів про перегрупування Росії на східному березі Херсонської області. Як вважають в Інституті вивчення війни, вони можуть свідчити про фактичні дискусії, що відбуваються у вищих ешелонах російського військового командування, які, можливо, передчасно почали інформаційну кампанію до офіційного закріплення російських військ.
"Російське військове командування, можливо, дало вказівку державним ЗМІ оприлюднити, а потім відкликати ці звіти в рамках інформаційної операції, спрямованої на те, щоб українські сили недооцінили наявну російську живу силу на східному березі Херсонської області; або зовнішнє джерело під виглядом Міністерства оборони (МО) Росії передало російським державним ЗМІ інформацію про повідомлення про «перегрупування» російських військ на лівому березі Херсонської області", - оцінюють в ISW.
Незалежно від причин і обставин повідомлень ТАСС і «РІА Новості», реакція на них свідчить про те, що події в Херсонській області продовжують залишатися дуже невралгічними в провоєнному інформаційному просторі. А також це підкреслює, що російський медіа-простір досі не згуртувався навколо єдиної риторики про те, що відбувається на східному березі Дніпра, - вважають експерти Інституту.
Нагадаємо, вчора вранці росЗМІ з посиланням на Міноборони РФ повідомили, що командування угруповання "Днєпр" вирішило перекинути війська на більш вигідні позиції на схід від Дніпра у Херсонській області. Втім, згодом російська сторона спростувала інформацію про це, а пропагандисти анулювали свої новини.
У ЗСУ дуже стримано коментують операції на лівому березі Херсонської області через їх складність як в стратегічному, так і в географічному плані.