UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стихійна торгівля: чи забезпечені у таких місцях права споживачів на безпеку продукції

Роз'яснення дали у Держпродспоживслужбі.

В Україні єдиними законними місцями для торгівлі продуктами є продовольчі магазини та ринки. Але у деяких містах досі існують точки стихійної торгівлі. Фахівці Держпродспоживслужби розповіли, чи забезпечені права споживача на безпеку продукції в умовах стихійної торгівлі.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на безпеку продукції, а саме на те, щоб продукція за звичайних умов її використання, зберігання і транспортування була безпечною для його життя, здоров'я, навколишнього природного середовища.

Читайте також: Права споживачів: чи повинен покупець платити, якщо розбив товар у магазині

У відомстві зазначили, що в магазині за якість і безпечність товарів несе відповідальність суб’єкт господарювання.

На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, у випадку, якщо вони мають при собі:

«Відсутність зазначених вище документів на харчові продукти означає відсутність гарантії її якості та безпечності», – наголосили фахівці.

Читайте також: Неякісна хімчистка: що робити, якщо речі повернули зіпсованими

Так, відповідно до ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля «з рук» на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах і в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення про сплату штрафу виносить суд, тому на порушників покладається також сплата судового збору. До того ж поліція має право до розгляду питання судом вилучати всю продукцію, яка реалізовувалася незаконно, з подальшою її утилізацією.

Раніше у Держпродспоживслужбі розповіли, які товари не підлягають поверненню.