UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швидка допомога на дорозі: що мають робити водії та пішоходи

Роз'яснення дали у МОЗ.

Працівники екстрених служб, які їдуть на виклик, мають дістатися до пацієнта якомога швидше. Під час дорожнього руху водії та пішоходи мають не заважати проїзду швидкої допомоги. У Міністерстві охорони здоров'я спільно з Патрульною поліцією розповіли, як поводитися водіям і пішоходам, якщо поруч із ними на проїжджій частині опинилася «швидка».

Водій «швидкої» може (за умови увімкнення проблискового маячка і спеціального звукового сигналу. Проте звуковий сигнал може бути вимкнений) відступати від правил дорожнього руху, що регулюють проїзд перехресть і пішохідних зон, обгін, швидкість руху тощо. Водночас – має дотримуватися сигналів регулювальника. 

Яких правил мають дотримуватися водії при проїзді швидкої допомоги

Якщо наближається «швидка» з увімкненим світловим та звуковим або лише світловим сигналом, необхідно дати їй дорогу і забезпечте їй безперешкодний проїзд. Для цього слід звільніть смугу, якою рухається «швидка», або триматися якомога ближче до краю проїжджої частини.

Читайте також: У Києві позашляховик врізався в реанімобіль для немовлят, швидка перекинулась

Ви наближаєтеся до «швидкої» з увімкненими світловим та/або звуковим сигналом, що стоїть на дорозі/узбіччі потрібно знизити швидкість до 40 км/год та – якщо регулювальник подає відповідний сигнал – зупиніться. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Як пропустити «швидку» в заторі

У країнах Європи це називають «аварійним коридором». Якщо ви перебуваєте в заторі, то учасники дорожнього руху мають розташувати авто:

Якщо на дорозі є розділювальна смуга (транспортне огородження чи зелена зона): ті, хто рухаються у крайній лівій смузі, – якомога лівіше, а у крайній правій – якомога правіше.

Якщо розділювальної смуги немає: автомобілі потрібно розмістити якомога правіше – так утвориться смуга, ширини якої достатньо для проїзду «швидкої».

Що робити пішоходу, який побачив «швидку» з увімкненими світловим та/або звуковим сигналом

У такому випадку пішохід має утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її. Пріоритет – у машини швидкої допомоги.

У МОЗ наголосили, що ненадання переваги в русі машині швидкої допомоги, що рухається з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними маячками, карається штрафом у 680 гривень.

Раніше ми писали, як викликати швидку допомогу та звернутися до лікаря, якщо немає мобільного зв'язку.