UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радіаційна небезпека: що пити та їсти у випадку вибуху на АЕС

Краще підготуватися завчасно.

За інформацією начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова,  окупанти додатково замінували Запорізьку АЕС. У МОЗ розповіли, яку воду та їжу можна вживати у випадку радіаційної аварії.

Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: окупанти перешкоджають переведенню ЗАЕС-5 у безпечний режим

Там підкреслили, що допоки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин.

Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах.

Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.

Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.

За аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери.

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням.  Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

Є чіткий алгоритм дій, якому варто слідувати у випадку радіаційної небезпеки щоб максимально вберегти себе та близьких. Нагадаємо, як діяти у випадку аварії на АЕС.