UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переохолодження через тривале перебування у воді: як треба діяти

Рекомендації дали у МОЗ.

Російські окупанти у ніч на 6 червня підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це призвело до затоплення багатьох населених пунктів у регіоні. «Велика вода» становить небезпеку не тільки для вашого майна, а передусім – для життя. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, що треба робити, якщо людина отримала переохолодження внаслідок тривалого перебування у воді.

Попри літо, вода, яка виливається через зруйновану ворогом дамбу Каховської гідроелектростанції, має низьку температуру – близько 16-17°C. У МОЗ наголосили, що тривале перебування у такій воді може викликати переохолодження (гіпотермію). Це відбувається, коли під впливом холоду температура тіла падає нижче 35 °C.

Читайте також: На нових супутникових знімках Каховської ГЕС видно масштаби лиха, спричиненого підривом дамби

Які можуть бути ознаки переохолодження у воді

У такому випадку необхідно повідомити про це екстреним службам за номером 101 та 103 або за єдиним номером 112.

«В жодному разі не наражайте себе на небезпеку. Намагайтеся дістати людину з води, тільки якщо це безпечно для вас. Найкраще використовувати для цього довгу гілку чи мотузку, за яку може триматися постраждалий», – підкреслили у МОЗ.

Запідозрити переохолодження можна з такими ознаками:

Читайте також: На дні Каховського водосховища могли бути небезпечні речовини: МОЗ закликає не пити воду з криниць та не вживати рибу

Що робити у разі переохолодження

У такому випадку потрібно:

Раніше ми писали, що Українська волонтерська служба зібрала корисні контакти, які можуть допомогти жителям Херсонщини евакуюватися та знайти тимчасовий прихисток.